کد خبر: 321910
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


وجود بعضی از سازمانها در شهرداری موازی کاری است و کسی به سراغ آنها نمیرود.


به گزارش هورنیوز ، چندیست گهگاهی بحث حذف یک معاونت یا سازمان از شهرداری اهواز مطرح میشود. با توجه به شنیده ها مقرر است که یکی از دو معاونت یا سازمان فرهنگی مشمول این حذف گردد در صورتیکه برخی از کلانشهرها علاوه بر معاونت فرهنگی دارای چند سازمان وابسته نیز هستند، در همین زمینه خبرنگار ما با حجت الاسلام کاظم سواری عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر اهواز گفتگویی انجام داده و نظرات وی را جویا شده است.

 
سواری اظهار کرد: برای اینکه کار فرهنگی توسعه بیشتری پیدا کند اضافه بر معاونت لازم بود که سازمانی هم اضافه شود و کارهای فرهنگی تداوم بیشتری پیدا کند و مانور فرهنگی بانمود بیشتر در شهر انجام شود. ولی متاسفانه برای اینکه بدنه شهرداری ها کوچکتر و بتوانند قدرت چابکی را در سیستم خود دارا باشند از طریق وزارت کشور حذف یک سازمان یا معاونت ابلاغ شد، که متاسفانه دو کلانشهر سریعاً اقدام نموده و این کار را انجام دادند و اکثر آنها معاونت یا سازمانی را حذف کردند.

 

وی افزود: هرکجا بودجه ای کم بیاید یا قرار باشد حذفی صورت بگیرد به سراغ فرهنگی می روند و سر فرهنگی را می برند. در صورتیکه رهبر معظم انقلاب مکرر به بحث گسترش مباحث فرهنگی تاکید دارند. و بنده احساس می کنم دغدغه فرهنگی درون استان و شهرداری وجود ندارد و باید یک عزم فرهنگی بین اعضای شورا به وجود بیاید که اینها بتوانند راهنمایهای های لازم را به شهرداری بدهند.

 
این عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اهواز در مورد حذف دیگر سازمانها یا واحدها عنوان کرد: وجود بعضی از سازمانها در شهرداری موازی کاری است و کسی به سراغ آنها نمیرود. مثلا سازمانهایی وجود دارد و میشود با سازمانهای دیگر ادغام شود و مرتبط هم هستند ولی انجام نمی شود. و هیچ طرحی در این ضمینه برای ادغام آنها وجود ندارد که واقعا از اصحاب رسانه و نخبگان خواهشمندم، به این موضوع کمک کنند و از اعضای شهرداری، شهرداری و  مسئولان بخواهند که این کار اگر هم بخواهد انجام شود در اولویت سوم و چهارم باشد و اگر جایی نبود سازمان فرهنگی را حذف کنند. چرا حذف این سازمان را در اولویت قرار دادند. و این ناشی از این است که عزمی در بحث فرهنگی وجود ندارد و بعضی فکر میکنند هزینه های فرهنگی ریخت و پاش است.

 

حجت الاسلام کاظم سواری در پایان مواردی را عنوان نمود و گفت: بنده یکی از ۲۱ عضو شورا هستم. بقیه افراد شورا هم باید فکر همکاری و همراهی در مسائل فرهنگی را داشته باشند که قطعا همینگونه است. خود شهردار و بدنه شهرداری هم باید رغبت داشته باشند به این موضوع. شاید بعضی اوقات خود شهردار هم حذف فرهنگی صورت پذیرد، اما بدنه شهرداری مایل به این حذف است. شاید به صلاح نباشد که این حرفا زده شود اما بنده مجبور هستم که بگویم که در بعضی جاها میبینیم که اخلال در بدنه شهرداری آن هم در قسمتی که باید مسایل فرهنگی را حل کنند به وجود می آورند. یک مقدار مسئولین در فرهنگی شهرداری هم همتشان را بیشتر کنند که این مسایل فرهنگی به یک سرانجامی برسد.منبع: هورنیوز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان