کد خبر: 321827
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: ۳۰۰ کارگر متروی اهواز اخراج نشده اند و پیمانکار موظف است بعد از فعال شدن دوباره طرح آن ها را به کار بازگرداند.


هورنیوز – سیدنور محمدپور اظهار کرد: پیمانکار متروی اهواز (شرکت کیسون) مدعی شده بود که به علت کمبود اعتبار نمی تواند به کار ادامه دهد و بخشی از طرح را تعطیل کرده است.

وی افزود: کارگران بیکار شده در این طرح درخواست بیمه بیکاری کردند که بعد از تشکیل جلسات، مقرر شد تا زمانی که آن بخش های مترو تعطیل است، کارگران از بیمه بیکاری استفاده کنند.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با تاکید بر اینکه حکم اخراج کارگران متروی اهواز تنفیذ نشده است، اذعان داشت: مقرر شد بعد از فعال شدن مجدد طرح مترو این کارگران بازگشت به کار شوند.

محمدپور همچنین موضوع بیش تر پرونده های اختلافات کارگری را برای دریافت حقوق و مزایا عنوان و خاطرنشان کرد: در صورت اثبات حقانیت کارگر، ما می توانیم از اموال و دارایی های شرکت ها حقوق کارگران را برداشت کنیم اما کارگران خوزستانی آنقدر فهیم هستند که در بیش تر مواقع به این امر رضایت نمی دهد به طور مثال کارگران لوله سازی خوزستان حاضر به حراج ماشین آلات کارخانه در قبال دریافت مطالبات خود نشدند.

خانه کارگر خوزستان آذر ۹۴ از اخراج غیرقانونی بیش از ۳۰۰ کارگر متروی اهواز که زیرپوشش پیمانکار این طرح (شرکت چینی کیسون) کار می کردند، خبر داده بود.

شرکت کیسون به علت مشکلات مالی حاضر به پرداخت مطالبات این کارگران نبود که منجر به برگزاری چند  تجمع شده بود.منبع: هورنیوز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان