کد خبر: 321734
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، محمد باورساد صبح امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در اقدامی کم نظیر از سوی کارشناسان شرکت نفت و گاز آغاجاری و همکاری شرکت توربین جنوب  با استفاده از دانش بومی طرح تغییر آرایش درونی کمپرسورهای سولار مدلC۱۶۸  ایستگاه تقویت فشار گاز رگ سفید یک صورت گرفت.

وی توضیح داد: کمپرسورهای گازی سولار مدل C۱۶۸ اصولاً برای سرویس دهی گاز طبیعی فشار کم طراحی شده که با توجه به تراکم نسبتا بالا، سرعت کارکرد بسیار زیاد، تغییرات و نوسان در خوراک ورودی ایستگاه و همچنین کاهش کیفیت قطعات به دلیل وجود تحریم های اقتصادی منجر به بالا رفتن استهلاک کمپرسورها و کاهش زمان کارکرد بدون اشکال آنها شد، به گونه ای که در سالهای اخیر امکان در سرویس نگاه داشتن هیچ یک از ردیف های تراکم این ایستگاه مقدور نبود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز آغاجاری تصریح کرد: پس از بررسی های انجام شده از سوی کارشناسان شرکت، مشخص شد یکی از عوامل بسیار مهم در بالا بردن استهلاک و پایین آوردن میزان در سرویس بودن (Availability) کمپرسورها سرعت بسیار بالای آنها بوده که گاهی این سرعت در برخی از ساعات شبانه روز به بالای ٩٨درصد حداکثر سرعت مجاز تعیین شده از سوی شرکت سولار رسیده است.

باورساد ادامه داد: به همین منظور تغییر آرایش درونی کمپرسورها با هدف کاهش سرعت کارکرد آنها با استفاده ازدانش و توان نیروهای داخلی همکاران نگهداری و تعمیرات و همکاری شرکت توربین جنوب با موفقیت انجام و به پایان رسید.

وی اضافه کرد: با انجام این کار که در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل با تلاش شبانه روزی همکاران صورت گرفت، علاوه بر بهینه سازی کار در تاسیسات از بروز خرابی در قسمت‌های داخلی کمپرسور، یاتاقانها جلوگیری به عمل آمده و در هزینه‌های تعمیراتی و همچنین هزینه‌های عملیاتی ناشی از توقف توربو کمپرسورها کاهش چشمگیری به دست خواهد آمد.

به گزارش مهر، ایستگاه تقویت فشار گاز رگ سفید یک در سال ١٣۵۵ با مجموع چهار ردیف توربوکمپرسور سولار C۱۶۸ برای جمع آوری و تراکم ۷۸ میلیون فوت مکعب در ساعت گازهای همراه، طراحی شدمنبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان