کد خبر: 321728
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت گفت: پژوهشگاه صنعت نفت در تشکیل شبکه فناورانه بین‌المللی هوشمندانه عمل کرده است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، ابراهیم علوی طالقانی با اشاره به این ‌که نمایشگاه محل عرضه توانمندی‌ها و فناوری‌های هر سازمانی است، اظهار کرد: قطعاً پژوهشگاه صنعت نفت می‌تواند یکی از مراکزی باشد که توانمندی‌های کسب‏ شده سالانه خود را به صنعت نفت کشور و در سطح بین‌المللی معرفی ‏کند و این مجموعه همواره این رسالت را در نمایشگاه‌ها در حوزه‌های بالادست، پایین‌‏دست و انرژی و محیط زیست به نحو احسن انجام داده است.

وی افزود: یکی از تفاوت‌های پژوهشگاه صنعت نفت در نمایشگاه بیست و یکم نفت تهران ارائه محصولات دانش‌‏بنیان و فناورانه بود که توانمندی‌های پژوهشی و فناورانه این مجموعه را به نمایش بگذارد.

طالقانی با اشاره به تشکیل شبکه فناورانه در پژوهشگاه نفت اظهار کرد: پژوهشگاه در سال‌های اخیر با هوشمندی شبکه‏‌ای فناورانه‌ را به وجود آورده و به‏ عبارتی یک تعامل دوطرفه را ایجاد کرده است.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت در ادامه تصریح کرد: در داخل کشور فناوری‌‏هایی وجود دارند که می‌توان آنها را به خارج از ایران منتقل و هم‏چنین فناوری‌هایی را به کشور وارد کرد. دیگر دوره انتقال فناوری به سر آمده و هم‌‏اکنون دوره تبادل فناوری و همکاری‌های فناورانه نوآورانه است.

وی با اشاره به واگذاری مطالعه توسعه میدان اهواز به پژوهشگاه صنعت نفت گفت: مطالعه میادین و انعقاد قراردادهای میدان‏‌محور برای اولین بار در کشور  رخ داده‏‌اند و طبیعی است که کار در ابتدا اینرسی داشته باشد.

طالقانی با تاکید بر این ‌که در اواخر سال ۱۳۹۴ شتاب کار بیش‏تر شده، گفت: در نهایت پروپوزالی تهیه شده که می‌‏تواند آغاز اولین حرکت باشد و قطعاً پروپوزال‌های دوم و سوم با سرعت بیش‏تری ‏دنبال خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: توقع ما این است که پژوهشگاه بتواند با کمک شبکه‌های فناورانه و توانمندی‌های پژوهشی خود در حوزه بالادست، با تمام استعدادش عمل کند تا کاری واقعی را روی میز عملیات نفت قرار دهد و امیدواریم در سال ۱۳۹۵ شاهد این دست موفقیت‌ها باشیم و در نمایشگاه سال ۱۳۹۶ از فعل گذشته استفاده کنیم.

 

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان