کد خبر: 321710
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس انجمن آژانس‌های هواپیمایی خوزستان با اشاره به وقوع مجدد پدیده گرد و غبار در استان گفت: آلودگی‌های و گرد و غبار موجود در هوا و به تبع لغو پروازها خسارات فراوانی را به دفاتر خدمات هوایی و تورها وارد می‌کند و انگیزه سفر مسافران با هواپیما را نیز کاهش می‌دهد.

امیر خوانساری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: از روز پنج شنبه تا روز گذشته که پدیده گرد و غبار در استان به وقوع پیوست، بیش از ۱۰ پرواز کنسل شد که این مساله به تورهای مسافری که به رزرو هتل می‌پردازند، خسارات فراوانی وارد می‌کند.

 

وی افزود: دفاتر خدماتی که تورهای هوایی ارائه می‌دهند و هتل رزرو می‌کنند، هنگامی که به دلیل گرد و غبار یا هر دلیلی دیگری پرواز کنسل شود، هتل رزرو‌شده زیر بار کنسلی پرواز نمی‌رود و تور ملزم به پرداخت هزینه هتل است که این مساله باعث می‌شود این دفاتر خسارات فراوانی را متحمل شوند.

 

خوانساری تصریح کرد: گرد و خاک به صورت مستقیم به مسافران و دفاتری که خدمات تور ارائه می‌دهند خسارات وارد می‌کند و مشکلات فراوانی را برای آن‌ها به وجود می‌آورد.

 

وی عنوان کرد: شرکت‌های هواپیمایی خساراتی بابت کنسل شدن پروازها و هزینه تاخیر به مسافرین نمی‌دهند و این مساله بر خلاف آیین‌نامه هواپیمایی کشور است.

 

خوانساری خاطرنشان کرد: شرکت‌های هواپیمایی توجهی به دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشور ندارند و خسارات واردشده به مسافرین را پرداخت نمی‌کنند.

 

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان