یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 321675
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۳:۱۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

 مهر، گروه استانها ـ قاسم منصور آل‌کثیر: اهالی روستاهای دوردست شوش که برای انجام آزمایش سونوگرافی به بیمارستان شوش مراجعه می ‌کنند، اغلب با ازدحام زیاد مردم به صف ایستاده مواجه می‌شوند. روزهای تعطیل نیز سونوگرافی در بیمارستان «نظام‌ مافی» تعطیل است و مردم مجبورند برای انجام این کار مسیر دزفول یا اندیمشک را طی کنند. این معضل، هم باعث اتلاف وقت بیماران می‌ شود و هم هزینه‌ های درمان این خانواده ‌ها را چند برابر می‌ کند.

گفته می‌ شود شهر دزفول بیش از ۱۰ مرکز سونوگرافی دارد اما مردم شوش از چنین امکاناتی محروم هستند. شوش فقط یک مرکز سونوگرافی و سه دستگاه مربوط به این کار را دارد. برخی از شهروندان که پیگیر دلیل کمبود دستگاه‌ های بیشتر سونوگرافی هستند، معتقدند آوردن دستگاه جدید سونوگرافی باعث می‌ شود منافع برخی به خطر بیفتد و همان‌ ها مانع آوردن دستگاه جدید می ‌شوند.

پیامد نبود سونوگرافی

یک بیمار اهل شوش که از کمبود دستگاه سونوگرافی دچار آسیب شده است، به مهر می ‌گوید: چرا یک شهرستان با این گستره جغرافیایی فقط یک مرکز سونوگرافی داشته باشد؟ چرا دزفول نزدیک به ۱۰ مرکز سونوگرافی دارد و ما فقط یک مرکز؟ وقتی حجم تقاضای آزمایش سونوگرافی در شوش بسیار بالاست، چرا مسئولان برای جبران این کمبود اقدامی نمی ‌کنند؟

حمیده می‌ گوید: اسفندماه سال گذشته به علت نبود سونوگرافی در بیمارستان شوش، به مرکز سونوگرافی یکی از پزشکان شوش معرفی شدم؛ اما آن مرکز خصوصی چون زمان کارش رو به اتمام بود، به هیچ وجه حاضر به همکاری با من نشد. این شهروند با بیان اینکه مراجعه به شهرستان‌ های مجاور هم برایم مقدور نبود، می‌ افزاید: به علت تعطیل شدن آن مرکز و نبود مرکز دیگر، موردی که داشتم، تشخیص داده نشد و متأسفانه دچار سقط جنین شدم.

حمیده می ‌گوید: از مسئولان درخواست دارم نسبت به استخدام چند پزشک متعهد و اضافه کردن چند دستگاه سونوگرافی مبادرت کنند. ما از نماینده خود در مجلس هم انتظار داریم به این وضعیت رسیدگی کند.

پاسخ نماینده مجلس

نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی نیز در همین رابطه در گفتگو با مهر اظهار می کند: وجود افرادی که مانع آوردن دستگاه جدید سونوگرافی می‌شوند را قبول ندارم؛ اما در اینکه در شوش دچار کمبود ابزار و وسایل آزمایشگاهی هستیم، شکی نیست.

سید راضی نوری می ‌افزاید: بارها تلاش کردیم از برخی پزشکان که تمایل به حضور در شوش دارند حمایت کنیم تا مشکل سونوگرافی نیز بهبود یابد اما متأسفانه پزشکان تمایلی به ماندن در شوش نداشتند.

شوش؛ مجهز به دستگاه سونوگرافی با کیفیت‌ جهانی

یک متخصص رادیولوژی فعال در شوش سعی در نشان دادن وضعیت مناسب شوش در حوزه آزمایش سونوگرافی دارد. او در این خصوص به مهر می ‌گوید: با وجود سخنان گفته ‌شده در خصوص وضعیت نامناسب دستگاه سونوگرافی در شوش باید گفت شوش جزو مناطق بهره‌ مند به لحاظ سونوگرافی است.

بابک جعفری اضافه می کند: هم ‌اکنون در سونوگرافی مرکزی چهار دستگاه سونوگرافی وجود دارد که یکی از آن‌ها آخرین دستگاه با کیفیت جهان و سه دستگاه دیگر جزو بهترین دستگاه‌ هاست که مشابه آن در بسیاری از مراکز تهران هم وجود ندارد.

جعفری می ‌افزاید: در بیمارستان نظام ‌مافی نیز یک دستگاه سونوگرافی با آخرین کیفیت جهانی وجود دارد.

خرید دستگاه پیشرفته سونوگرافی

مسئول روابط عمومی بیمارستان نظام‌ مافی شوش نیز به مهر بیان می کند: این بیمارستان دستگاه پیشرفته سونوگرافی خریده که یک پزشک متخصص نیز به صورت دو شیفت صبح تا عصر مشغول انجام سونوگرافی برای بیماران است.

همچنین یکی از منابع رسمی استانی که نخواست نامش ذکر شود در گفتگو با مهر گفت: در حال رایزنی برای جانمایی این دستگاه هستیم.

وی افزود: امیدواریم مسئولان و نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در این خصوص همیاری کنند تا بتوانیم این دستگاه را به شوش برسانیم و مردم شوش در وضعیت بهتری در خصوص آزمایش سونوگرافی قرار بگیرند.

روستاییان آسیب‌پذیرترند

کمبود دستگاه سونوگرافی همواره از سوی شهروندان شوش مورد اعتراض بوده است، روستاییان شوش اما به دلیل طی کردن مسافت طولانی بیشتر نسبت به این وضعیت معترض هستند. در مقابل مسئولان بهداشت و درمان از شرایط خوب سونوگرافی در شوش خبر می‌دهند و می‌گویند شوش از شهرستان‌های بهره‌مند در این زمینه است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان