کد خبر: 321594
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > والیبال – تیم ملی والیبال ایران در سومین مصافش در لیگ جهانی رودرروی آرژانتین قرار گرفت.

به گزارش عصر اهواز؛تیم ملی والیبال کشورمان در سومین مصافش در لیگ جهانی ، به مصاف آرژانتین رفت. مصاف شاگردان لوزانو با شاگردان خولیو ولاسکوی بزرگ . ملی پوشان ایران برابر مردی قرار گرفتند که والیبال ایران را تکان داده بود. ولاسکو در دو سال و چند ماه گذشته از آرژانتین، تیمی ساخته که دوباره در قواره بزرگان جهان قرار گرفته و دیگر بازی آنها با ایر ان ،خیلی مصاف ساده ای هم نبود. بازی دو تیم خیلی حساس و نفسگر در ست اولپیش می رفت. ولاسکو تیمش را با استفاده از همه اسمی های سال های اخیر و البته جواد معنوی نژاد استفاده کرده بود ، تا امتیاز ۱۲ تقریبا برابر با حریف پیش می رفت. در این امتیاز ، موسوی شروع به سرویس زدن کرد. ایران با سرویسهای او ۱۵ بر ۱۲ پیش افتادند . در ادامه آرژانتین امتیاز گرفت و بلافاصله ما ۱۶ بر ۱۳ بازی را به وقت استراحت فنی دوم رساندیم.

در ادامه مسابقه ایران با درخشش شهرام معروف ، شهرام محمودی و جواد معنوی نژاد اختلافاتش را با حریف به ۴ پوئن رساند. ایران ۲۲ بر ۱۸ پیش بود که ولاسکو درخواست وقت استراحت کرد. وقت استراحتی که ۲ امتیاز برای آرژانتینی ها داشت. بلافاصله لوزانو وقت استراحت گرفت و با این وقفه ، ایران امتیاز ۲۳ را گرفت. پالادیوس امتیاز ۲۱ را برای آرژانتین و شهرام امتیاز ۲۴ را برای ما گرفتند و برای بردن این ست فقط یک امتیاز می خواستیم. سباستین سوله آرژانتین را به امتیاز ۲۲ رساند و حالا یک دفاع از بچه ها ایران را پیروز این ست می کرد. معنوی نژاد در این لحظه توانست ایران را پیروز ست اول کند.

ست دوم:

ست دوم با اسپکی از شهرام محمودی که به اوت رفت برای ما شروع شد ، اسپکی که امتیاز را به آرژانتینی ها می داد. لوزانو درخواست چلنج داد و نتیجه ای هم نگرفت. در ادامه بچه های ما دو امتیاز متوالی گرفتند و ما ۲ بر یک پیش افتادیم. کوبلاخن امتیاز برابر را برای آرزانتین گرفت. برونو برای آرژانتین سرویس زد. کلی رفت و برگشت و در نهایت تیزهوشی کوبلاخن ، امتیاز ۳ را برای آرژانتینی ها به همراه داشت. عبادی پور امتیاز برابر ۳ را برای ما بدست آورد. معنوی نژاد امتیاز مستقیم سرویس را برای ایران گرفت.در ادامه دو تیم همین طور نزدیک به هم پیش رفتند و در امتیاز ۵ برابر شدند. لیما سرویس از دست داد و ما ۶ شدیم. عادل امتیاز هفتم را برای ایران گرفت. شهرام توپش را به اوت زد و آرژانتینی ها ۶ شدند. آنها در ادامه امتیاز برابر ۷ را از دستان عادل غلامی گرفتند. کوبلاخن سرویس زد و در ادامه معنوی نژاد امتیز ۸ را برای ایران گرفت. 

شهرام محمودی امتیاز نهم را برای ما گرفت. عبادی پور سرویس زد .برونو نتوانست برای آرژانتین امتیاز بگیر و محمد جواد برای ایران امتیاز ۱۰ را گرفت. میلاد عبادی پور با سرویسی مستقیم امتیاز ۱۱ را گرفت. معنوی نژاد دفاع شد و سرانجام آرژانتیی ها به امتیاز ۱۱ رسیدند. عادل امتیاز ۱۲ را برای ما باید می گرفت اما توپش را به اوت زد. بلافاصله دو تیم هرکدام یک سرویس از دست دادند . شهرام امتیاز ۱۳ را برای ما گرفت و ۱۳ بر ۱۰ شدیم. آرژانتینی ها با جولیارته امتیاز ۱۱ را گرفتند. امتیاز ۱۴ را هم ایران گرفت. معنوی نژاد سرویس از دست داد. سوله هم سرویس از دست داد و ما ۱۵ شدیم. موسوی سرویس زد اما آرژانتینی ها با لیما امتیاز گرفتند و ۱۳ شدند. کوبلاخن دفاع شد اما دفاع ما اوت شد ۱۴ شدند.سرویس آرژانتینی ها از دست رفت و ما ۱۶ شدیم. 

لوزانو که می دانست بردن این ست برایش چقدر مهم است ، مدام اصرار می کرد اسپک ها ساده باشند و بچه ها راحت بازی کنند.با شروع دوباره بازی یوریارته برای آرژانتین امتیاز گرفت. آنها سرویس از دست دادند. ما ۱۷ شدیم و بلافاصله امتیاز ۱۶ را هم گرفتند. امتیاز برابر ۱۷ را لیما برای آرژانتین گرفت. عادل غلامی باز ایران را پیش انداخت. موسوی با دفاعی عالی امتیاز ۱۹ را هم گرفت و ولاسکو وقت استراحت گرفت. خطای تور آرژانتینی ها امتیاز ۲۰ را به ایران داد. این بار لیما برای آرژانتین امتیاز گرفت. ایران خیلی سریع امتیاز ۲۱ را گرفت و بعد هم معنوی نژاد خیلی زیبا امتیاز ۲۲ را برای مان گرفت. ولاسکو سریع خواست تا با تیمش حرف بزند. او با خشم بر سر بازیکنانش فریاد می زد. ایران در ۵ مصاف قبلی اش دو بار آرژانتین را برده که یکبارش با خود ولاسکو بوده است. ما یکبار هم با کواچ از سد ولاسکو گذشتیم و یکبار هم به او باختیم.

خطای تور بچه های ما یک امتیاز داد ، موسوی امتیاز ۲۳ را برای ما گرفت. لیما امتیاز ۲۰ را برای تیم ولاسکو گرفت و ما فقط دو امتیاز کم داشتیم. لوزانو درخواست ویدئوچک کرد. ویدئوچکی که حاصلی نداشت. سوله برای آرژانتین سرویس زد. میلاد عبادی پور امتیاز ۲۴ را برای ما گرفت. ۴ امتیاز پیش بودیم و یک امتیاز برای بردن این سرویس می خواستیم. امتیازی که بدست آمد و ما دو ست پیش افتادیم.

۴۱۴۱منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان