کد خبر: 321411
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رامین طاهری و مهدی علیاری نمایندگان اوزان ۸۰ و۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران راهی دیدار نهایی تورنمنت لهستان شدند و مهرداد مردانی نیز در وزن ۵۹ کیلوگرم حذف شد.

به گزارش ایسنا،در ادامه رقابت‌های نخستین روز از تورنمنت کشتی فرنگی پیت لاسینسکی لهستان،نمایندگان اوزان ۵۹، ۸۰ و ۹۸ کیلوگرم ایران به روی تشک رفتند.

در وزن ۵۹ کیلوگرم مهرداد مردانی در دور نخست خوزه رودریگز از ونزوئلا را ۸ بر صفر شکست داد سپس در مرحله یک هشتم نهایی، آندری مارتینیوک از اوکراین را ۴ بر صفر از پیش رو برداشت.مردانی در مرحله یک چهارم نهایی  مقابل آرسن ارالیف از قرقیزستان و نفر پنجم جهان در سال ۲۰۱۵ با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف مصری در مرحله نیمه نهایی، مردانی از دور رقابت ها کنار رفت.

رامین طاهری در وزن ۸۰ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک هشتم نهایی مقابل ادوارد سرگیسیان از ارمنستان و نفر نخست رقابت‌های گرندپری اسپانیا و نفر سوم تورنمنت نیکولاپتروف با نتیجه ۱۰ بر یک به برتری رسید.طاهری در ادامه و در مرحله یک چهارم نهایی موفق شد سومنین از فنلاند را ۷ بر صفر شکست دهد.

وی در مرحله نیمه نهایی مقابل پیتر باشی از مجارستان و دارنده مدال طلا و نقره جهان با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد.حریف وی در این دیدار پاول پامینچوک از کشور بلاروس است.

مهدی علیاری نیز در وزن ۹۸ کیلوگرم ابتدا رومس فردریکاس از لیتوانی را ضربه فنی کرد سپس مقابل سرجیو گوجیزوانیدزه از گرجستان نیز با همین نتیجه به برتری دست یافت.

علیاری در ادامه و در مرحله یک چهارم نهایی نیز موفق شد مارسین اولجنیچاک از لهستان را مقتدرانه و با نتیجه ۸ بر صفر از پیش رو بردارد.وی  سپس در مرحله نیمه نهایی مقابل بالاژ کیس از مجارستان و دارنده مدال ‌های طلا و نقره جهان نیز مقتدرانه و با نتیجه ۱۰ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی فینال این رقابت‌ها شد.حریف وی در این دیدار دانیل یاسمانی کابررا از کوبا است.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان