کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 321344
تاریخ انتشار: شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ولاسکو در سومین بازی تیمش در لیگ جهانی والیبال رودروی شاگردان سابقش در ایران قرار می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در هفته اول لیگ جهانی والیبال به مصاف آرژانتینی می رود که به مانند ایران دو بازی گذشته خود را واگذار کرده است.

شاید بتوان گفت مهم ترین و جذاب ترین نکته دیدار ایران و آرژانتین مصاف ولاسکو با شاگردان سابق خود است. ملی‌پوشان ایران که موفقیت های خود در والیبال را با ولاسکو آغاز کردند، بار دیگر مقابل مربی سابق خود قرار می گیرند.

دیگر تقابل این دیدار میان سرمربیان دو تیم است. لوزانو و ولاسکو که هر دو آرژانتینی هستند قبل از آغاز این رقابتها نیز با یکدیگر دیدار داشتند و باید در آخرین بازی هفته اول به مصاف هم بروند.

تیم های ملی والیبال ایران و آرژانتین تاکنون در لیگ جهانی با یکدیگر بازی نکرده‌اند و این اولین دیدار این دو تیم در این رقابت هاست.

آرژانتینی ها در ۱۸ دوره لیگ جهانی حضور داشتند اما تاکنون موفق به کسب عنوان قهرمانی نشدند و بهترین نتیجه آن ها کسب مقام چهارمی در سال ۲۰۱۱ است.

این تیم با قهرمانی در رقابت های گزینشی آمریکای جنوبی جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ را کسب کرده است. بهترین مقام آن ها در این بازی ها کسب مدال برنز در المپیک ۱۹۸۸ سئول است.

این تیم یک بار هم در رقابت های قهرمانی جهان که میزبان بود در سال ۱۹۸۲ سوم شد.

تیم ملی آرژانتین در اولین بازی خود در لیگ جهانی سه بر یک برابر آمریکا شکست خورد و در دومین بازی هم ۳ بر صفر مغلوب برزیل شد.

ملی پوشان ایران نیز اولین بازی را برابر برزیل میزبان انجام دادند و سه بر صفر مغلوب شدند و در دومین بازی ۳-۱ به آمریکا باختند.

این دو تیم از ساعت چهار بامداد یکشنبه ۳۰ خرداد به مصاف هم می روند.

تیم ملی آرژانتین در سومین و آخرین هفته مقدماتی لیگ جهانی نیز با ایران هم گروه است و باید برای برگزاری بازی با تیم های ایران، ایتالیا و صربستان به تهران بیاید.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان