کد خبر: 321129
تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

امام جمعه اهواز با اشاره به سخنان مسئولان آمریکایی درباره پاره کردن برجام و پاسخ دندان‌شکن مقام معظم رهبری به این اظهارات، گفت: مطابق فرمایشات ایشان دستور اسلام است که بر عهد خود پایبند بمانیم اما اگر دشمنان پیمان‌شکنی کردند اسلام به ما دستور می‌دهد پاسخ دندان‌شکنی به آنها بدهیم.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان، آیت‌الله «سید محمدعلی موسوی جزایری» در خطبه‌های این هفته ضمن سفارش نمازگزاران به رعایت تقوی الهی هدف از روزه‌داری ماه رمضان را رسیدن به مقام تقوی دانست و گفت: هدف از عبادات این ماه آن است که با تقوی باشیم و از گناه دوری کنیم.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: این امام بزرگوار در دوران کوتاه زندگی خود رنج‌ها و مصائب بسیاری کشیدند. امام حسن(ع) یکی از کسانی هستند که آیه تطهیر، سوره انسان و آیه مباهله که یکی از وقایع تاریخی و معجزات اسلام است به‌عنوان یکی از افراد خاندان پیامبر(ص) در شأن ایشان نازل شده است.

موسوی جزایری در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم تقوی‌مداری در زندگی، جان کلام و عنصر اصلی نماز جمعه را وصیت به تقوی برشمرد و افزود: تقوی الهی یعنی دوری از گناهان، چون این گناهان هستند که زندگی ما را از درون فاسد و تباه می‌سازند.

خطیب نماز جمعه اهواز در ادامه با اشاره به ۳۱ خرداد و سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران اظهار کرد: دکتر شهید چمران جایگاه علمی بسیار بالایی داشت اما با توجه به این‌که فردی تکلیف‌مدار و به‌دنبال انجام وظیفه بود، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به لبنان رفت و در خدمت شهید امام موسی صدر اقدامات برجسته و خدمات بسیاری به شیعیان لبنان کرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به خدمات دکتر  چمران در دوران جنگ تحمیلی گفت: وی پس از تربیت نیروهای بسیار و خدمات ارزنده درتاریخ ۳۱ خردا به شهادت رسید. زندگی این شهید برای ما درس است، به این معنا که سرگرم زندگی دنیا نباشیم، به زندگی روزمره خود اکتفا نکینم و دین خود را به هر شکل که اسلام نیاز دارد، ادا کنیم.

وی هم‌چنین یاد استاد «حمید سبزواری» شاعر  و حماسه‌سرای انقلابی را گرامی‌داشت و به هنرمندان توصیه کرد از استاد سبزواری را الگوی خود قرار داده و راهش را ادامه دهند.

موسوی جزایری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام اخیر سازمان ملل مبنی بر حذف عربستان از ناقضین حقوق کودکان، آن را یک رسوایی برای سازمان ملل خواند و تصریح کرد: بیش از یکسال است که مردم یمن و کودکان آن شب و روز زیر آتش سعودی‌ها هستند. سازمان ملل با این حرکت تیر خلاصی به خود زد و آبرویی برای خود باقی نگذاشت. گرچه از ابتدا نیز همین‌ طور بود و می‌دانیم اعتباری به اینها نیست و ما باید به تکیه بر خدا و نیروهای صادق خود پیروز شویم.

امام جمعه اهواز با اشاره به سخنان مسئولان آمریکایی درباره پاره کردن برجام و پاسخ دندان‌شکن مقام معظم رهبری به این اظهارات، خاطرنشان کرد: مطابق فرمایشات ایشان دستور اسلام است که بر عهد خود پایبند بمانیم اما اگر دشمنان پیمان‌شکنی کردند اسلام به ما دستور می‌دهد پاسخ دندان‌شکنی به آنها بدهیم.

وی به سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی اشاره و از تلاش‌های این نهاد در اعزام روحانیون و تبلیغ آموزه‌های دین قدردانی کرد.

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان