کد خبر: 321075
تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در همین ارتباط در گفتگو با مهر اظهار کرد: پدیده گرد و غبار در شهرهای مختلف استان به شدت خود رسیده است.

شهریار عسکری اضافه کرد: میزان گرد و غبار در ساعت ۱۳ امروز در شهرهای اهواز به یک هزار و ۹۹۰ میکروگرم بر مترمکعب، آبادان به دو هزار و ۱۸۸ میکروگرم بر مترمکعب، ماهشهر یک هزار و ۴۵۵ میکروگرم بر مترمکعب و شوشتر یک هزار و ۵۷۰ میکروگرم برمترمکعب رسیده است.

وی بیان کرد: بیشترین میزان گرد و غبار امروز در آبادان بوده که به ۱۵ برابر حد مجاز رسیده است.

پرهیز از تردد غیرضروری کودکان و بیماران

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبادان نیز در گفتگویی با مهر از مردم به ویژه کودکان، بیماران قلبی، ریوی، گوارشی و سالمندان خواست به دلیل آلودگی هوای شهرهای آبادان و خرمشهر ناشی از پراکنده شدن ذرات گرد و غبار از تردد غیر ضروری پرهیز کنند.

سید احمد موسوی آزاد با اشاره به اینکه میزان حد مجاز ریزگردهای معلق در هوا، تا حدود ۲۰۰ میکروگرم بر متر مکعب است خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات اداره هواشناسی شهرستان، وزش باد شدید در این منطقه، شکل گیری توده های گرد و غبار و نفوذ به خوزستان را به همراه داشته است.

لغو پروازها

به گزارش مهر، سازمان هواشناسی نیز روزهای گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرده بود، با توجه به افزایش وزش باد و تشکیل توده گرد و خاک بر روی عراق و حرکت آن به ایران، از بعد از ظهر پنجشنبه ۲۷ خردادماه جاری و جمعه ۲۸ خردادماه در استان های کرمانشاه، ایلام، خوزستان و با شدت کمتر در کردستان، پدیده گرد و غبار موجب کاهش کیفیت هوا می شود.

ریزگردها در شهرهای آبادان و خرمشهر به میزان بیش از ۶ برابر حد مجاز، سه پرواز شامگاه پنجشنبه فرودگاه بین المللی آبادان را لغو کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان