کد خبر: 321067
تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، شب گذشته مراسم ضیافت افطاری سفره آسمانی ماه مبارک رمضان ویژه معلولین جسمی و ذهنی خرمشهر در تالار برلیان این شهر برپا شد.

در  این ضیافت که تمام هزینه آن توسط خیرین پرداخت شده بود ۲۱۰ نفر از معلولین ذهنی وجسمی، موسسین و مدیران و مربیان مراکز توانبخشی خانواده های معلولین و جمعی ازخیرین خرمشهر حضور داشتند.

۲ هزار مددجو تحت پوشش بهزیستی

رئیس بهزیستی خرمشهر در حاشیه این مراسم در گفتگو با مهر، عنوان کرد: این برنامه در راستای اطعام واکرام مددجویان و به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزارشده است.

 علی فرحانی افزود: در این ضیافت افطار، به دو زوج از مددجویان تحت حمایت، هر کدام مبلغ پنج هزار ریال هزینه ازدواج و یک فقره سرویس ۵۲ تکه ظروف چینی به ارزش سه هزار ریال و از طرف یکی دیگر ازخیرین هرکدام مبلغ یک میلیون ریال  هدیه اهدا شد.

وی در ادامه از وجود دو هزار مددجو تحت پوشش بهزیستی در خرمشهر خبر داد و اظهار کرد:  بهزیستی خرمشهر پنج هزار و ۴۵۰ خانوارتحت پوشش دارد که از بین آنها بیش از دو هزار معلول وجود دارد که شمار آنها نسبت به گذشته قدری کاهش داشته است.

فرحانی با بیان اینکه سه مرکز برای آموزش و نگهداری معلولین در خرمشهر وجود دارد، افزود: در خرمشهر دو مرکزحرفه آموزی معلولین نیز وجود دارد که به معلولین در این مراکز به انجام کارهای تولیدی می پردازند و افرادی که  دارای مدرک فنی وحرفه ای باشد برای دریافت تسهیلات معرفی می شوند.

 رئیس بهزیستی خرمشهر به دیگر خدمات ارائه شده از سوی بهزیستی به معلولان اشاره کرد و گفت: صدور دفترچه درمانی برای معلولین بالای ۱۸ سال، پرداخت کمک هزینه تحصیلی ویژه محصلین و تقبل هزینه کامل ادامه تحصیل در دانشگاه های آزاد از جمله خدماتی است که به این قشر ارائه می شود.

وی، بحث اشتغال، هزینه های درمان و عدم مناسب سازی معابر و اماکن را از مهمترین مشکلات قشر معلول در خرمشهر برشمرد و اظهار کرد: مهمترین خواسته بهزیستی کمک ادارات و نهادهای متمکن و متمول و خیرین برای رفع مشکلات معلولین است.

فرحانی در پایان، از محقق نشدن وعده سازمان منطقه آزاد برای تخصیص اعتبار خریداری تجهیزات ویژه معلولین از حدود یکسال پیش تاکنون و وعده تامین این هزینه از سوی این سازمان نیز اشاره کرد.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان