کد خبر: 321057
تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران از عملکرد بازیکنانش در مرحله نخست تورنمنت اطلس راضی است.

به گزارش ایسنا، دیرک باوئرمان، سرمربی تیم ملی بسکتبال ایران بعد از پیروزی برابر لیتوانی اظهار کرد: این مسابقه بیشتر شبیه یک جنگ بود تا بازی بسکتبال. یکی از مسابقاتی بود که تیم با انگیزه قوی‌تر در آن برنده می‌شود. در این بازی به بازیکنان خود آنچه لازم بود را گفتیم تا از نظر فکری و روحی آماده باشند.

او افزود: زمانی که چند امتیاز در اواخر بازی عقب بودیم، با یک وقت استراحت به بازیکنان خود این روحیه را دادم که به بازی برگردند. این صحبت ها نتیجه داد و بازیکنان به بازی برگشتند.

باوئرمان همچنین گفت: دیدار با لیتوانی خیلی سخت بود. تیم حریف از ما با تجربه تر بود و داوران چینی در بازی قضاوت می‌کردند. می‌دانستیم که باید بسیار متمرکز و از نظر ذهنی منظم باشیم. ما انگیزه زیادی داشتیم. بازی خوبی برای ما بود و اعتماد به نفس تیم را بالا برد و از این برد خوشحالم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال افزود: به نظرم در دیدار قبلی که برابر آمریکا داشتیم بهتر تاکتیک‌ها را اجرا کردیم ولی امروز بازی خواسته‌ها بود. گاهی باید یک بازی را ببرید و از نظر ذهنی خود را قوی کنید. وقتی در مسابقات غرب آسیا برنده شدیم، درباره خودمان به این نتیجه رسیدیم که این توانایی را داریم در بازی‌های سخت و نزدیک نیز برنده شویم و از نظر ذهنی خودمان را بالا بکشیم که امروز هم همین اتفاق افتاد.

او درباره ادامه مسابقات گفت: ما در مرحله بعد هم با همین سبک پیش می‌رویم. برایمان مهم است که بهتر شویم. توپ را بهتر حرکت داده و بهترین تصمیم ها را بگیریم. ضمن این که سعی کنیم حامد را بهتر در تیم جا بیاندازیم.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان