کد خبر: 320825
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، ربیع فلاح جلودار ظهر پنجشنبه در همایش کشاورزی رکن اقتصاد مقاومتی در ساری به تولید حدود ۲.۵ میلیون تنی پرتقال در استان گفت: باید محصولی تولید شود که بازارپسند باشد و بتوانند بخشی از محصولات را تولید کنیم.

وی بابیان اینکه تولیدات کشاورزی استان باید ۱۰۰ درصد افزایش یابد، صادرات را از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: دست نیاز به‌سوی کمیسیون کشاورزی دراز می‌کنیم و باید مشوق‌های صادراتی در بخش کشاورزی نیز اعمال شود.

فلاح جلودار بابیان اینکه دو سال گذشته ۵۵۰ نفر در بخش کشاورزی جذب‌شده‌اند افزود: محل کار این کشاورزان در روستا و مزرعه است و باید در این زمینه برنامه‌ریزی شود.

وی بهره‌وری، عدالت محوری، تولید و غیره را در حوزه کشاورزی مؤثر دانست گفت: مازندران در حوزه کشاورزی باید الگو باشد و برای دانش‌بنیان شدن کشاورزی برنامه‌ریزی کرد.

استاندار مازندران بابیان اینکه متوسط تولید در استان یک‌سوم است گفت: در حال حاضر صادرات پرتقال و مرکبات در استان قابلیت صادرات و توجیه اقتصادی ندارد و باید محققان در این زمینه ورود پیدا کنند.

استاندار مازندران ادامه داد: باید زیرساخت‌های موردنیاز صادراتی در استان فراهم شود و اسکله‌های صادراتی در استان ایجاد شود.

وی به پتانسیل و ظرفیت ذخایر دریایی در استان گفت: میزان استحصال خاویار در حال حاضر به صفر رسیده است و این بخش باید احیا شود.

فلاح جلودار بر لزوم جلوگیری از واردات بی‌رویه تأکید کرد و گفت: مازندران توانایی کاهش دادن حدود ۵۰۰ هزار تن از واردات برنج را دارد و باید تعرفه‌هایی اعمال شود تا میزان واردات محصولات کشاورزی کاهش یابد زیرا واردات به تولیدات داخلی لطمه می‌زند.

وی خواهان بهره گیری از سرمایه گذاری بخش خصوصی و ارائه تسهیلات مناسب برای رونق بخشی به تولیدات کشاورزی شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان