کد خبر: 320761
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۴۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، محمد اصلانی در جلسه شورای اداری شهرستان بروجرد، افزود: در دولت قبل سوء‌استفاده‌هایی می‌شد، به طوری‌که هاله‌ای از نور را می‌دیدند، اما اختلاس‌ها و تخلفات را نمی‌دیدند.

وی اظهار کرد: دولت قبل آمارها و شاخص‌ها را برای عوام فریبی تغییر می‌داد و  در آن دوران گفته می‌شد که بیکاری نداریم و شاخص‌هایی ابداع می‌کردند.

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: طی ۸ سال دولت قبل ۷۲۰ میلیارد درآمد نفتی بود و می‌توانستند با این پول‌ها چه کارهای بزرگی انجام دهند و با آن درآمدهای نجومی می‌شد کارهایی انجام شود.

اصلانی اضافه کرد: دولت قبل در بعد خارجی هر روز با ایجاد بهانه‌ای جدید زمینه تحقق اهداف دشمن و وضع تحریم‌های جدید از سوی سازمان ملل را فراهم می‌کرد.

وی بیان کرد: همه دنیا علیه ایران شده بودند و در ایجاد دشمن تراشی تلاش می‌کردند و شعارهای پوچ و توخالی می‌دادند و از این همه بی‌تدبیری بیشترین سود را اسرائیل برد.

معاون استاندار با بیان اینکه دولت قبل به گداپروری افتخار می‌کرد و چند روز قبل از انتخابات اقدام به توزیع بُن‌های مختلف می‌کرد، خاطرنشان کرد: دولت قبل اقدامات سازمان ملل را کاغذ پاره تلقی می‌کرد، در حالی‌که اثرات آن‌ها تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ایران بود.

اصلانی افزود: اما بعد از انتخابات خرداد سال ۹۲ همه این‌ها تمام شد و تورم ۴۵ درصد و نرخ شد منفی بود که دولت عدالت محور اعلام کرد که می‌تواند تورم را تک رقمی و نرخ رشد را دو رقمی کند و لذا نباید انتظار داشت همه مشکلات یک شبه برطرف شوند.

وی اظهار کرد: بیکاری، تورم، نرخ رشد منفی همه ارمغان‌هایی بود که مسئولین می‌گفتند ما در حال آواربرداری هستیم، اما بعد از روی کار آمدن دولت، تحریم‌ها یکی پس از دیگری در حال دفن شدن است و برجام در حال حرکت به سمت جلو است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان تصریح کرد: دولت تدبیر و امید رفع مشکلات ایجاد شده در دولت قبل را با دیپلماسی قوی در صحنه بین‌المللی آغاز کرد که نتیجه آن برداشته شدن تحریم‌ها یکی پس از دیگری است.

اصلانی اضافه کرد: امروز نرخ تورم به کمتر از ۱۵ درصد و نرخ رشد اقتصادی از منفی به مثبت رسیده است و طرح‌های بزرگ زیرساختی در لرستان در حال اجراست که اثرات آن به زودی در توسعه اقتصادی استان دیده می‌شود.

وی بیان کرد: در لرستان گزارش ۹۰۰ روزه آماده شده که طی این مدت چه کارها و پروژه‌های بزرگی انجام شده مانند آزاد‌راه خرم‌آباد – بروجرد – اراک که بیش از ۲۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد و راه‌اندازی مجتمع کشت و صنعت که پس از ۱۶ سال سرانجام افتتاح شد.

معاون استاندار لرستان گفت: استقبال از یک سرمایه‌گذار ‌در لرستان و بروجرد گام دیگری برای توسعه است که قرار شده با سرمایه‌گذاری این سرمایه‌گذار دیگر بیکاری در استان نباشد.

اصلانی افزود: عبور یک‌هزار کیلومتر خطوط لوله نفتی از لرستان هیچ نفعی برای این استان ندارد، لذا استاندار لرستان به صورت جدی پیگیر احداث پالایشگاه و استفاده از این خطوط نفتی برای توسعه استان است.

وی اظهار کرد: عبور محور ترانزیتی بازرگان به بندر امام از لرستان و افزایش پروازهای فرودگاه خرم‌آباد در هفته به ۳۱ پرواز از اقدامات دولت تدبیر و امید در استان لرستان هستند.

این مقام مسئول تصریح کرد: هم اکنون آهنگ تخریب دولت آغاز شده و از تریبون‌های مختلف سوال می‌شود که دولت چه کارهایی انجام داده که می‌توان گفت یکی از کارهایی که دولت تدبیر و امید انجام داده این است که در اسفندماه دغدغه تورم و گرانی حل شده است.

اصلانی اضافه کرد: اختیارات قانونی خوبی برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به لرستان داده شده و این استان اکنون در کانون توجه مسئولان نظام قرار گرفته است.

وی با اشاره به بازسازی راه آهن دورود به سمت خوزستان، خاطرنشان کرد: ۲ هزار میلیارد ریال برای جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار در بازسازی خطوط ریلی استان هزینه شده است.

معاون استاندار لرستان با اشاره به مشکلات اقتصادی شهرداری بروجرد و پرداخت‌ نشدن حقوق کارکنان این نهاد، اظهار کرد: شهرداری بروجرد یک‌هزار و ۷۰۰ نیرو دارد، در حالی‌که خرم‌آباد به عنوان مرکز استان‌ یک‌هزار و ۲۰۰ نیرو دارد.

اصلانی تصریح کرد: ۲۵۰ هکتار از زمین‌های بروجرد به عنوان باغ و ۲۳۰ هکتار به عنوان بافت تاریخی ثبت شده است و شهرداری این شهر امکان اجرای هیچ طرحی در راستای ایجاد درآمد پایدار در این اراضی را ندارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از آتش سوزی‌های رخ داده در استان عمدی بوده‌اند، اضافه کرد: یک چرخ بال برای خاموش کردن آتش سوزی‌های احتمالی در جنگل‌ها و مراتع استان مستقر شده است.مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان