کد خبر: 320725
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > مجلس – عضو فراکسیون ولایت مجلس گفت: اینکه شنیده می‌شود برخی می‌خواهند از فراکسیون ولایت بروند و فراکسیون جدیدی تشکیل دهند، اصلا برای ما مفهوم نیست.

حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرآنلاین درباره زمزمه‌های تشکیل سومین فراکسیون در مجلس دهم بیان کرد: نمی فهمم فراکسیون سوم یعنی چه؟ چراکه فراکسیون ولایت کاملا مطابق چارچوب شکل گرفته است.

نماینده مردم ورامین ادامه داد: حتی اسم فراکسیون ولایت را رئیس مجلس انتخاب و اصول پنجگانه اش را تبیین کرده است و به تصویب همین کسانی رسیده که حالا می‌خواهند بروند فراکسیون جدیدی را تشکیل دهند.

نقوی حسینی گفت: اگر عده‌ای این روند را نمی‌پسندند و می‌خواهند فراکسیون جدیدی تشکیل دهند، خب آزاد هستند.

وی درباره این تحلیل که گفته می‌شود، ائتلاف اعتدالیون با اصولگرایان تنها برای انتخاب رئیس مجلس بوده نیز گفت: یعنی آقای لاریجانی اسم فراکسیون را انتخاب و پنج اصل را تبیین کرده تا فقط رئیس مجلس انتخاب شود؟ این با عقل جور درمی‌آید؟ بهتر است کسانی که این تحلیل‌ها را ارائه می‌دهند کمی معقول بیندیشند.

سخنگوی کمیته هفت نفره اصولگرایان توضیح داد: انتخاب اسم و تبیین اصول بعد از انتخاب رئیس در جلسه فراکسیون بود، یعنی در جلسه اول، فراکسیون ولایت آقای لاریجانی را به عنوان رئیس انتخاب کرد و در جلسه دوم، اسم فراکسیون انتخاب شد، اصلا با منطق جور درنمی آید که تنها برای ریاست مجلس، ایشان وارد فراکسیون ولایت شده باشند.

نقوی حسینی درباره احتمال از اکثریت افتادن فراکسیون ولایت پس از تشکیل فراکسیون اعتدال، گفت: امکان ندارد از اکثریت بیفتیم، تعداد اعضای فراکسیون ما خیلی بالاست.

وی تاکید کرد: ما فراکسیون ولایت را به رسمیت می شناسیم و با قدرت به کار خود ادامه می دهیم. هفته آینده نیز زمینه تشکیل مجمع عمومی و انتخاب هیات رئیسه را فراهم می کنیم.

۲۷۲۱۳منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان