کد خبر: 320547
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: از مجموع ۳۰۷ واحد صنعتی بررسی‌شده، اعطای تسهیلات به ۱۶۲ واحد صنعتی راکد و نیمه فعال استان به تصویب رسید و بانک‌ها نیز پذیرفتند که به این طرح‌ها تسهیلات ارایه دهند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، نورالله حسن زاده در جلسه کارگروه اشتغال استان که امروز، ۲۶ خردادماه در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل  فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی در کشور، مقرر شد که سرمایه در گردش و سرمایه ثابت صنایع بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و همچنین واحدهایی که نیاز به سرمایه در گردش دارند، تامین شود.

 

وی با بیان این‌که همچنین بر اساس این دستورالعمل واحدهایی که بدهی معوقه دارند نیز می‌توانند در این طرح ثبت نام و از این تسهیلات بهره‌مند شوند، افزود: جلساتی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با حضور مسئولین بانکی و استانداری به دبیری سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار می‌شود که در این جلسات طرح‌های ثبت‌شده در سایت بهین یاب، ‌استخراج و در جلسات کارشناسی بررسی می‌شوند.

 

حسن زاده تصریح کرد: تاکنون ۵۵۵ طرح صنعتی شامل واحدهای صنعتی موجود جهت سرمایه در گردش و سرمایه ثابت و طرح‌هایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، ثبت‌نام کرده‌اند که ۳۰۷ مورد از آن‌ها در کارگروه‌ها بررسی و در نهایت، اعطای تسهیلات برای ۱۶۲ واحد تصویب شد.

 

وی با بیان این‌که به ۱۶۲ طرح تصویب‌شده حدود ۲۸۸ میلیارد تومان تسهیلات اعطا می‌شود، گفت: از این اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان مربوط به منظور سرمایه در گردش و بیش از ۶۰ میلیارد تومان آن به عنوان سرمایه ثابت به این طرح‌ها تعلق می‌گیرد و این طرح‌ها، طرح‌هایی هستند که در پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری خواهند رسید.

 

حسن زاده یاد آور شد: این جلسات کماکان ادامه دارد و صنعتگران می‌توانند در سایت بهین یاب ثبت نام کنند و ما بتوانیم روزانه صبح و بعدازظهر جلسات بررسی این طرح‌ها را در سازمان برگزار کنیم تا آن‌هایی که واقعا می‌توانند با گرفتن سرمایه در گردش افزایش تولید داشته باشند و تولیدشان را به ظرفیت برسانند، از این تسهیلات استفاده کنند.

 

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان