کد خبر: 320538
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

مراسم تودیع و معارفه رئیس پیشین و جدید کمیته حقوقی تدوین و مقررات فدراسیون فوتبال بعدازظهر امروز در دفتر رئیس فدراسیون برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از فدراسیون فوتبال، در این نشست که با حضور مهدی تاج، هوشنگ نصیرزاده و احمدرضا براتی برگزار شد، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از زحمات نصیرزاده که تلاشهای زیادی در فدراسیون فوتبال کشیده و با صداقت با مجموعه فدراسیون و سازمان لیگ فعالیت موفقی داشته است، صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم. وی فعالیتهای مفیدی در زمینه حقوقی انجام داده و همچنان در مجموعه فوتبال حضور دارند و از تجارب وی استفاده خواهیم کرد.

وی در ادامه در خصوص حضور براتی به عنوان رئیس جدید کمیته تدوین مقررات حقوقی فدراسیون فوتبال گفت: براتی را از قدیم می‌شناسم. ایشان انگیزه بالایی دارد و بدون شک فعالیتهایش می‌تواند برای فدراسیون فوتبال در زمینه‌های حقوقی مفید و مثمر ثمر باشد. بر همین اساس همه ما مکلف به انجام وظیفه هستیم و باید منشا خیر، خوبی و در نهایت خدمت به مردم باشیم.

رئیس فدراسیون در ادامه بیان کرد: در بخش حقوقی اساسنامه و آیین نامه‌های فدراسیون فوتبال اهمیت بالایی دارند و مجمع فدراسیون فوتبال انتظارات مشخصی از ما داشته و در تدوین آیین نامه‌ها باید دقت لازم وجود داشته باشد تا در نهایت مورد تایید و تصویب قرار بگیرد.

وی گفت: باتوجه به چالش‌های حقوقی که در فدراسیون  و فوتبال کشور وجود دارد، نمی خواهیم هیچ اتفاق غیر قانونی رخ دهد و برای تدوین آیین نامه‌ها باید طوری مطالب نگارش شوند که به نفع فردی نباشد ضمن اینکه در زمان فعالیت نصیرزاده نیز اینچنین بوده است.

وی  درباره بحث حقوقی باشگاه‌ها گفت: بحث حقوقی باشگاه‌ها و استفاده از بازیکنان خارجی و عقد قرارداد با آنها که در نهایت در مجامع بین المللی با مشکل مالی آن مواجه می‌شویم بسیار مهم است. باید بازنگری دقیقی در خصوص آیین نامه‌ها صورت بگیرد و اولویت این کمیته بازنگری در آیین نامه نقل و انتقالات باشد. اولویت دوم نیز باید رسیدگی به مسائل حقوقی باشگاهها، قرارداد با بازیکن خارجی و فرمت مشخص برای عقد قرارداد است که باید به درستی صورت بگیرد تا به اهداف خود برسیم.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان