کد خبر: 320527
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، هوشمند صفائی در جلسه کارگروه اشتغال استان که امروز، ۲۶ خردادماه در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه موضوعاتی مورد بحث قرار می‌گیرد که مربوط به جلسات قبل است و باید نتیجه بررسی‌ها را در اینجا ارائه دهیم.

 

وی با اشاره به اشتغال مشاغل خانگی افزود: لازم است که توافقی میان متقاضیان و بانک‌ها صورت می‌گرفت که خوشبختانه این کار انجام شد و بنا است که پرداخت تسهیلات مربوط به مشاغل خانگی روند بهتری به خود بگیرد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان درباره تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی در سال جاری نیز عنوان کرد: تعهد اشتغال باید در سامانه رصد دولت ثبت شود و در سال ۹۵ تحقق پیدا کند.

 

وی با بیان این که برای تحقق این آمار باید برنامه‌ریزی‌هایی نیز صورت گیرد، بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی استان بر اساس تعهدی که داده‌اند، باید اشتغال لازم را ایجاد و در سامانه رصد ثبت کنند و در مرحله بعد ما به عنوان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نقش هماهنگ کننده را داریم و باید آمار را یکپارچه کنیم و در نهایت این آمار و همچنین تحقق اشتغال را به افکار عمومی اطلاع‌رسانی کنیم.

 

صفایی خاطرنشان کرد: ما در استان با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه اقتصادی داریم، اشتغال بسیاری می توانیم ایجاد کنیم و باید همه دستگاه‌های اجرائی استان تلاش کنند که با فرد سرمایه‌گذار ارتباط مناسبتری برقرار کنند و او را حمایت و پشتیبانی کنند.

 

وی با تاکید بر این‌که سرمایه‌گذاران حتما باید حمایت شوند، اضافه کرد: ما به عنوان دولت، نقش حمایتگر و پشتیبان را داریم که باید به خوبی این نقش را ایفا کنیم تا یک سرمایه‌گذاری که قصد دارد سرمایه خود را پای کار بگذارد، با موانع زیادی رو به رو نباشد و در نهایت در حوزه اشتغال بتوانیم موفق باشیم.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: بانک‌ها باید تلاش و همکاری بیشتری کنند و با تسریع در بررسی پرونده‌ها زمان اجرائی شدن طرح‌های سرمایه‌گذاری را کوتاه کنند تا اشتغال ایجاد شود.

به گزارش ایسنا؛ در این جلسه ایجاد اشتغال برای حدود ۱۹ هزار نفر به عنوان تعهد اشتغال استان در سال جاری به تصویب کارگروه رسید.

 

انتهای پیاممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان