کد خبر: 320273
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر همایش طلایه داران آفتاب، بزرگداشت شهدای موتلفه، عصر امروز(سه شنبه) در مسجد جهاد ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

در ابتدای این همایش امیر حسین افشارزاده مشاور و بازرس ویژه ستاد کل نیروهای مسلح روایت سرلشگر فیروزآبادی از ساخت مسجد جهاد و تقارن مکانی این مسجد با محل شهادت شهدای موتلفه که در پادگان حشمتیه سابق و ستاد کل فعلی نیروهای مسلح بوده است را قرائت کرد.

در ادامه این همایش همچنین محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه طی سخنانی اظهار کرد: حزب موتلفه تنها حزبی است که با دستور امام(ره) در منزل ایشان شکل گرفت. سید حسن نصرالله میگفت دو حزب با دستور امام تشکیل شدند، یک حزب الله لبنان و دو حزب موتلفه.

وی افزود: موتلفه پیش از انقلاب در دهه ۴٠ و در اساسنامه خود ادعای تشکیل حکومت اسلامی داشت و شهدای ما برای تحقق حکومت اسلامی راه شهادت را انتخاب کردند. اقدام انقلابی شهدای ٢۶ خرداد در شرایطی رخ داد که یک جو استبداد و خفقان بعد از حادثه ١۵ خراداد ۴٢ در کشور حاکم شد.

حبیبی تاکید کرد: حسنعلی منصور خائن، نخست وزیر شاه لایحه مصونیت قضایی آمریکایی ها را به مجلس برد و به تصویب رساند. طبق این لایحه آمریکایی ها در ایران غارت میکردند و رژیم شاه به آنها حق توحش میداد. یعنی آمریکایی ها میگفتند ما از دنیای متمدن آمدیم در جمع یک مردم وحشی و باید حق توحش بگیریم.

دبیر کل موتلفه خاطر نشان کرد: شهید مطهری خطاب به موتلفه گفتند با اعلامیه کاری کاری نمیشود و باید سران رژیم به خاک افکنده شوند تا جو رعب کشور شکسته شود. شورای مرکزی موتلفه بعد از یک جلسه ١٨ ساعته تصمیم گرفتند دست به اسلحه ببرند.  

وی گفت: حضرت امام(ره) در آن مقطع تبعید بودند و اعضای شورای مرکزی موتلفه تصمیم گرفتند مجوز شرعی برای این اعدام انقلابی بگیرند. برای همین به مشهد نزد آیت الله میلانی رفتند و ایشان این مجوز را دادند.  

حبیبی تصریح کرد: آیت الله میلانی برای اینکه برخی سران رژیم به خاک افکنده شوند مجوز شرعی دادند و در بهمن ماه ۴٣ حسنعلی منصور به خاک افکنده شد.  

دبیر کل حزب موتلفه با بیان اینکه من با اطمینان خاطر به خانواده شهدا میگویم که جز ادامه راه شهدای موتلفه به چیز دیگه ای فکر نمیکنیم، اظهار کرد: ثبات قدم حزب موتلفه مورد تصدیق همه بزرگان است. امروز بسیاری از احزاب هنوز جوهر اساسنامه شان خشک نشده منشعب می شوند ولی موتلفه بدلیل متقن بودن پایه های فکری خود ۵۵ سال است فعالیت میکند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان