کد خبر: 320171
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > مدیریت ورزش – معاون وزیر ورزش می گوید هنوز ترکیب هیات مدیره پرسپولیس کامل نشده است.

به گزارش عصر اهواز؛ اعضای جدید هیات مدیره های استقلال و پرسپولیس اعلام شدند. افرادی که این بار نه از سوی معاون توسعه ورزش قهرمانی که از سوی معاون فرهنگی وزارتخانه معرفی شدند. از هفته قبل شنیده می شد عبدالحمید احمدی مسئولیت پیدا کرده تا اعضای جدید هیات مدیره های این دو تیم را بچیند. اینکه چرا باید مسئول فرهنگی وزارتخانه این انتخاب را برعهده می گرفت ، سئوالی مطرح بود که در نهایت هم وقتی او اسامی را اعلام کرد ، بی پاسخ باقی ماند. احمدی در گفت و گویی با عصر اهواز درباره نقشش در این انتخاب ها سخن گفته است.
*این خیلی عجیب نیست که شما به عنوان معاون فرهنگی وزارتخانه مسئول انتخاب اعضای هیات مدیره های استقلال و پرسپولیس بودید؟
این اعضا را من انتخاب نکرده ام ، انتخاب با آقای وزیر است. ایشان خودشان به عنوان رئیس مجمع ، اعضا را برگزیده اند.
*اما از یک هفته قبل شایعه شده بود این مسئولیت به شما سپرده شده و در نهایت هم وقتی شما خبر را اعلام کردید به این شایعه مهر تائید زدید.
خب در وزارتخانه ، موضوعات مختلف رایزنی می شود. کمیته های تخصصی مختلفی انتخاب می شوند که مسئولیت هایی بر عهده دارند.من هم عضوی بودم از جمعی که قرار بود گزینه های حضور در هیات مدیره های این دو تیم را بررسی کنند.
*حالا شما سعی می کنید بگویید نقش تان فقط در حد سخنگو بوده اما شواهد نشان می دهد در چیدمان این گره جدید نقش داشته اید.
نه اصلا،نمی دانم چه اصراری دارید که این را بگویید. ببینید من خیلی صریح جواب می دهم که یکی از اعضای کمیته ای بودم که باید گزینه ها را بررسی می کردند و انتخاب ها در نهایت با نظر مستقیم وزیر ورزش بوده اند. غیر از این اگر بخواهید بگویید ف دیگر نظر شخصی خودتان است.
*الان برای پرسپولیس ، یک جای خالی در هیات مدیره اش دارید. آن یک جای خالی برای حسین هدایتی است؟
بله ما برای پرسپولیس در روزهای آینده یک عضو جدید را انتخاب می کنیم تا هیات مدیره اش تکمیل شود.
*شایعات درباره هدایتی واقعیت دارد؟
نه اصلا. از ابتدا هم اصلا اسم آقای هدایتی در میان گزینه های مطرح شده برای حضور در هیات مدیره پرسپولیس نبود و اصلا بحثی در این باره نکردیم.
*یکی از انتقادهای این روزها از وزیر ورزش به همین دلیل است. اینکه آقای گودرزی در سال قبل ، بارها صراحتا گفت تمایلی به حضور افرادی چون حسین هدایتی در نزدیکی پرسپولیس و هیات مدیره این تیم ندارد اما همین سال قبل مبالغ زیادی از سوی او به باشگاه کمک شده است.
آنچه در باشگاه اتفاق افتاده ، به باشگاه ارتباط دارد . آقای طاهری به عنوان مدیرعامل و هیات مدیره اش تصمیم می گیرند که تیم شان را چطور اداره کنند و از کجا هزینه های شان را تامین کنند و چه کمک هایی بگیرند. آنها می توانند درآمدزایی کنند و باید لیست هزینه های شان را خیلی شفاف اعلام کنند. اما اعضای هیات مدیره حتما در جای دیگری انتخاب می شوند و جایی که اعضا را انتخاب می کند ، برای انتخابش اصولی دارد.
*یعنی وزیر پای اصولی که درباره اش صحبت می کرده ، ایستاده؟
آنچه که اعلام می شود خیلی شفاف است. معلوم است که چه رویکردی را وزیر ورزش دارد و پای چه اصولی مانده.
وزارت ورزش خیلی روی شفافیت مالی تاکید داشت. اما…
اما ندارد ،الان هم تاکید آقای وزیر این است.
*ولی همین حالا معلوم نیست استقلال و پرسپولیس سال قبل چقدر در آوردند و چقدر هزینه کردند . یا حالا مشخص نیست چطور دارند تیم می بندند.
اتفاقا یکی از نکاتی که آقای گودرزی بر آن تاکید دارد و مدام به اعضای هیات مدیره قبلی تیم ها و هیات مدیره جدید ، گفته همین بحث شفافیت مالی است.ایشان برای کل بودجه تاکید کرده ، باید همه چیز شفاف و رسمی اعلام شود.
*یعنی درآمدهای این تیم ها رسمی اعلام می شود؟ در سال های قبل این تیم ها از کمک های دولتی استفاده می کردند و مردم حساس بودند این آمار اعلام شود ،اما امسال این حساسیت ها بیشتر است چون تیم ها با پول های مستقیم هواداران ، تامین اعتبار شدند و مردم حق دارند بدانند اس ام اس های شان چقدر پول به این تیم ها رسانده و چطور هزینه شده اند.
شخص وزیر ورزش هم همین تاکید را دارد . وزارت ورزش انشالله بنایش بر این است که مسائل مالی به ویژه فوتبال و این دو تیم را خیلی دقیق اعلام کند. بزودی تمام درآمدها و هزینه های انجام شده این تیم ها اعلام می شوند. این را مطمئن باشید.
*تا دیروز وزارت ورزش متهم به پرسپولیسی بودن بود و از زمان اعلام اعضای هیات مدیره تان ،متهم هستید که با آوردن چند مدیر ارشد مالی ، استقلالی شدید!
(خنده) بله همین طور است. اما ترکیب اعضای هیات مدیره پرسپولیس تکمیل نشده.همین نگاه هم به پرسپولیس است ، بزودی یک مدیر توانمند مالی هم به ترکیب هیات مدیره پرسپولیس افزوده می شود تا دغدغه پرسپولیسی ها هم برطرف شود.
الان یعنی این مدیران دولتی مالی که به استقلال آمدند قرار است آورده مالی هم داشته باشند؟
حتما بدون آورده نیستند ، به نظرم حضورشان اثربخش خواهد بود و بخشی از مشکلات این تیم ها را حل می کند.
از نظر قانونی حضور این مدیران در هیات مدیره استقلال ، منعی ندارد؟
نه هیچ منعی ندارند. منع قانونی ندارد این عضویت. قانون تاکید دارد دریافت حقوق ، بیش از یک جا نباید اتفاق بیفتد اما استقلال و پرسپولیس که منفعت مالی ایجاد نمی کند. چک شده است همه این ها.شما نگران نباشید.
با این ترکیب ، تغییرات مدیریتی هم در تیم ها اتفاق می افتد؟
دیگر این دست هیات مدیره هاست. باید با هم گفت و گو کنند ، اگر به توافق برسند با مدیران فعلی که می مانند ، اگر توافق نکنند هم که نظران را به وزارتخانه اعلام می کنند.

۲۵۲ ۴۳

 منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان