کد خبر: 320138
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

رییس هیات هندبال استان قم، باشگاه صبا را زیر پوشش استانداری قم عنوان کرد و با گلایه از عدم پرداخت مطالبات گفت: چرا برخی جوانان را سرکار می‌گذارند؟

سیدعلیرضا طباطبایی در گفت‌وگو با سرویس اخبار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد باشگاه صبای قم که هنوز مبالغ قرارداد بازیکنان خود را از سه فصل قبل پرداخت نکرده است، اظهارداشت: حدود دوماه قبل اولین جلسه کمیته انضباطی برای باشگاه صبای قم تشکیل و در آن جلسه برای ۱۹ نفر از بازیکنان رای و حکم داوری صادر شد. دومین جلسه کمیته انضباطی برای باقی مانده بازیکنان در هفته قبل برگزار شد تا برای آن‌ها نیز حکم داوری صادر شود. ولی هنوز بعد از گذشت یک هفته من خبر ندارم که رای‌ها صادر شده است یا خیر؟ به دست من چیزی نرسیده‌است.

رییس هیات هندبال قم در مورد روند اجرایی حکم‌های صادر شده گفت: در جلسه‌ کمیته انضباطی اولی که ۱۹ رای صادر شد، برخی از بازیکن برای خود وکیل گرفتند و بعضی هم خود اقدام کردند. به این‌صورت که وکیل آن‌ها از طریق دادگستری اقدام تا رای صادر شده به باشگاه صبا ارسال شود و به باشگاه صبا اعلام شود که این میزان به بازیکنان بدهکاری دارد. از آن طرف نامه‌ای نیز در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد که اگر باشگاه صبا اموالی داشته باشد، توسط وکیل آن‌ را توقیف کنند تا به حق خود برسند. اما این ها همه در حد همین حرف‌ها است.

طباطبایی در مورد نحوه‌ی ایجاد باشگاه  هندبال صبا گفت: این باشگاه زیر نظر استانداری تشکیل شد، آن موقع ما به همراه معاون استاندار به باشگاه صبا پیشنهاد دادیم تا باشگاه صبا را در بخش هندبال نیز فعال کنیم. در این زمان باشگاه صبا کلی هزینه کرد و این تیم را از دست یک به لیگ برتر ارتقا داد. اما وقتی بعد از گذشت مدت کمی معاون استانداری از سمت خود کنار رفت و گروه جدیدی جایگزین او شد، آن‌ها کاری برای این باشگاه و تیم‌هایش نکردند. گروه جدید سال اول ۲۰ درصد حقوق بازیکنان را پرداخت کردند و مابقی آن به بن بست رسید و اکنون کار به اینجا رسیده است.

او در مورد باشگاه صبا افزود: باشگاه صبا زیر نظر استانداری قم است. یک باشگاهی در قم به نام صبا تشکیل و مدیرعامل این باشگاه هر چندماه یک‌بار تعویض شده است، این باشگاه تشکیلات خاصی هم در قم ندارد. در اصل باید استاندار قم عهده‌دار این مشکلات باشد چون این تیم وابسته به استانداری است اما هیچکس حتی استانداری قم جواب‌گوی این بازیکنان نیست. در واقع مسئول استانداری هرساله یا هر شش ماه یکبار تغییر می‌کند بنابراین این تشکیلات این‌چنینی در سطح ایران به همین شکل و روی هوا است. نمی‌دانم چرا جوانان را به کار می‌گیرند و سرکار می‌گذارند و حالا کسی نیست پاسخ حق‌و حقوق آن‌ها را بدهد.

طباطبایی با تاکید مجدد برای احقاق حقوق بازیکنان گفت: شکایت بازیکنان از طریق دادگاه باید طی شود تا استانداری به آن‌ها پاسخگو باشد. بازیکنان با شخص خاصی طرف نیستند و طرف حساب آن‌ها باشگاه صباست و این باشگاه زیر نظر استانداری قم است. تمام افراد ذینفع باید خود به دنبال حقشان باشند، به همین دلیل قرار است جلسه‌ای با بازیکنان داشته‌باشم تا ببینیم باید چگونه پیش رویم. ما به دنبال این هستیم تا یک وقت ملاقات از معاون استانداری بگیریم و بتوانیم دیداری با استانداری قم داشته باشیم تا در طی صحبت‌هایی در این دیدار به نتیجه برسیم.

او در مورد فروش امتیاز باشگاه صبای قم افزود: باشگاه صبا گفته بود که قرار است که امتیاز این باشگاه را به فروش بگذارد و اگر این‌کار را می‌کرد از درآمد حاصل از آن می‌توانست با بازیکنان تسویه کند. شنیده‌ها حاکی از این است که در حال حاضر ۴۹ درصد سهم باشگاه بفروش رفته باشد اما کاملا مشخص نیست که فروخته شده یا فقط حرفی برای تغییر اذهان عمومی زده اند. این باشگاه بدهکاری‌های زیادی به فوتبالیست‌ها، هندبالیست‌ها و کشتی‌گیران دارد.

طباطبایی در ادامه گفت: فوتبالیست‌ها برای دریافت حقوق خود یک دریچه و روزنه‌ی امیدی دارند زیرا براساس قرارداد‌ها در حوزه‌ی فوتبال تشکیلات قوی‌تری نسبت به فدراسیون‌های دیگر دارند. فدراسیون فوتبال همه ساله مبلغ ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد و نیم از تیم‌های لیگ برتری می‌گیرد و آن پول در اختیار فدراسیون است. اکنون فدراسیون می تواند با این پول بدهکاری‌های بازیکنان را از آن محل پرداخت کند. ولی این موضوع در رشته‌های دیگر به این شکل نیست و این حکم مختص فوتبال است.

رییس هیات هندبال استان قم در پایان گفت: هیات‌ها همه به دنبال این هستند که برای فعال‌تر بودن در این رشته می‌خواهند تیم‌داری کنند ولی بازیکنان نیز عاقل و بالغ هستند و این اتفاق فقط برای هیات قم نبوده است. کلی از هیات‌های دیگر هم این اتفاق را تجربه کرده‌اند ولی در نهایت همه‌ی هیات‌ها به دنبال این هستند که بتوانند دست آخر حق بازیکنانشان را از کسی که آن‌را به عنوان باشگاه آورده‌اند، بگیرند. باید دانست کل ورزش کشور ما به همین‌گونه است مخصوصاً در رشته‌هایی مانند که هندبال شرایط بدتر است.


انتهای پیام

 منبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان