کد خبر: 320066
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > فوتبال ملی – تیم ایتالیا موفق شد با نتیجه دو بر صفر بلژیک را شکست دهد.

به گزارش عصر اهواز؛ دو تیم ایتالیا و بلژیک در حالی دومین بازی گروه ۵ رقابت های یورو ۲۰۱۶ را برگزار کردند که در دیگر بازی این گروه ساعاتی قبل تیم ملی سوئد برابر ایرلند جنوبی به تساوی رسید. تقسیم امتیازات در بازی قبل باعث شد که بازیکنان هر دو تیم از همان ابتدا به فکر برد باشند تا با کسب ۳ امتیاز خود را از حریفان جدا و راه صعود به دور بعد را هموار تر کنند. ایتالیا با ترکیبی نسبتا جوان و با انگیزه و در مقابل بلژیک با لشکری از ستاره ها پا به این دیدار گذاشتند.

بر خلاف تصور همه این ایتالیا بود که بازی را بهتر آغاز کرد. اگر چه نبود وراتی و مارکیزیو در این جام، خط دفاع این تیم را کمی متزلزل ساخته بود، ولی رهبری ده روسی با تجربه باعث شد که ایتالیا در نیمه اول بتواند با حفظ توپ خوب به دروازه بلژیک نزدیک شود. در مقابل شاگردان ویلموتس هم سعی داشتند که از جناحین به دروازه بوفون نزدیک شوند که خیلی در این کار موفق نبودند. در دقیقه ۳۲ امانوئل جاکرینی یکی از مهاجمین ایتالیا که در این جام مورد اعتماد کونته قرار گرفته است، لاجوردی پوشان را یک بر صفر از بلژیک جلو انداخت تا اولین گل ایتالیا در جام، مقابل یکی از بهترین تیم ها به ثمر برسد.در نیمه دوم ایتالیا عجیب ظاهر شد. آنتونیو کونته تیمش را مثل نیمه اول هجومی به زمین فرستاد و از حمله دست نکشید. در مقابل بلژیکی ها هم سعی داشتند که روی دروازه حریف موقعیت ایجاد کنند. اما دفاع سرسخت آتزوری اصلا اجازه نفوذ به مهاجمان این تیم را نمی داد. در این نیمه کونته با به زمین آوردن دارمیان، خط دفاع تیمش را ۴ نفره کرد و همه راه های نفوذ را بست. با اینکه همکاری های هازارد و دی بروین ادامه داشت، اما تمام حملات بلژیک پشت محوطه جریمه ایتالیا خراب می شد. 

ده دقیقه پایانی بازی، بلژیک سر تا پا حمله شده بود و ایتالیا هم مثل قبل دفاع می کرد. بلژیک انقدر از دفاع غافل شده بود که در دقیقه ٨۴ نزدیک بود که ایموبیله برای دومین بار دروازه بلژیک را باز کند ولی کورتوآ با سیو فوق العاده خود تیمش را در بازی نگه داشت. بازی در دقایق آخر بسیار هیجانی دنبال می شد و توپ دائم روی دروازه ها بود. دیووک اوریگی که برای بلژیک به میدان آمده بود، چند موقعیت خیلی خوب گلزنی را از دست داد تا شاگردان ویلموتس جام را با باخت آغاز کنند. وقتی مارک کلاتنبرگ سوت پایان بازی را زد، نتیجه برای خیلی ها باورنکردنی بود. خیلی ها که از این تیم بی ستاره ایتالیا، انتظار برد مقابل بلژیک آماده را نداشتند. در هر حال آتزوری با یک گل و البته ارائه یک بازی زیبا، ٣ امتیاز را گرفت و به تنهایی در صدر گروه ۵ ایستاد. 

۴۱۲۵۷منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان