کد خبر: 319961
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها – یک نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه دولت یازدهم در حوزه سیاست موفق عمل کرده، بر اصلاح برخی بخش‌های مدیریتی در دولت تاکید کرد.

ابوذر ندیمی در گفتگو با خبرآنلاین در ارزیابی عملکرد دولت یازدهم در آستانه سه سالگی این دولت، گفت: کارنامه دولت روحانی از چند جهت باید بررسی شود. اینکه از ابتدا ما چه می خواستیم، دولت تا کنون چه چیزی ارایه کرده و در این راستا با چه واقعیاتی رو به رو شدیم.

وی ادامه داد: یک بخش از کار دولت در حوزه برون مرزی بود، در واقع در عرصه سیاست خارجی از مسئولان مربوطه کسر خدمت ندیدیم چراکه بیش از آن چیزی که انجام شد نه اختیاری دارند نه وظیفه‌ای. دولت در این حوزه ضعیف عمل نکرد و به خواسته‌ها جامه عمل پوشاند هرچند برخی انتظارات بیشتری مطرح می کنند.

نماینده پیشین مردم لاهیجان در مجلس خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصاد نیز دولت در بخش اصلاح شاخص تورم موفق بوده اما قفل رکود و بیکاری همچنان بر زندگی مردم وجود دارد. البته قسمتی از آن مشکلات به عملکرد دولت گذشته مربوط است و دولت یازدهم با استفاده از قوانین موجود تلاش می‌کند تا این مسائل نیز حل شود.

ندیمی تصریح کرد: نکته قابل توجه این است که برخی مدیران حاضر در برخی شهرستان ها، استان ها و یا در کابینه در حد و اندازه کار موجود نیستند و در اندازه رییس جمهور کار نمیکنند بنابراین به نظر میرسد دولت باید در یک سال باقی مانده به بازسازی برخی نیروهای خود بپردازد.

وی یادآور شد:در حال حاضر انتظارات از دولت بالا رفته، خصوصا اینکه دولت یازدهم در حوزه سیاست موفق بوده و نیاز است با اصلاح برخی مدیریت ها و رفع همه موانع فرا روی رکود، با مدیریتی کارآمد، انقلابی و جهادی تا سال آینده کشور را بهتر از این اداره کنند.

این نماینده مجالس ششم، هفتم و نهم اظهار کرد: در انتخابات آینده شاخص هایی همچون ظرفیت رقبا، میزان مشارکت و کارنامه نهایی دولت موثر هستند که اگر در یک سال باقی مانده دولت بتواند اصلاحات مدیریتی داشته باشد میزان مشارکت مردم را به نفع خود بالا خواهد برد.

۲۱۶۲۱۶منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان