کد خبر: 319838
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

یوسین بولت اعلام کرده است که اگر هم تیمی‌اش در المپیک پکن دوپینگ کرده باشد مشکلی برای برگرداندن مدال طلای این بازی‌ها ندارد.

به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گزارش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایسنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و به نقل از Inside the games، نستا کارتر که هم‌تیمی یوسین بولت در دوی چهار در ۱۰۰ متر المپیک پکن بود، جزو افرادی است که آنالیز دوباره نمونه‌هایشان نشان از مثبت بودن دوپینگ دارد. در نمونه کارتر متیل اکسامین یافت شده است.

کمیته‌  المپیک جامائیکا تایید کرده است دوپینگ یکی از ورزشکارانش در  المپیک پکن مثبت شده است اما هنوز نام او را اعلام نکرده است. بولت در این باره رویترز گفت: این مساله ناراحت کننده است زیرا ما سال‌ها برای گرفتن مدال طلا تلاش و سعی کردیم قهرمان شویم. چنین اتفاقاتی در زندگی می‌افتد. اگر این دوپینگ تایید شود، مدالم را باز‌می‌گردانم و مشکلی ندارم.

کارتر در  المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز مدال طلای دوی امدادی را کسب کرد. او در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۱، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ نیز مدال طلا کسب کرده است.

کمیته‌ بین‌المللی  المپیک هنوز در حال آزمایش نمونه های  المپیک لندن ۲۰۱۲ است که اگر دوپینگ کارتر مشخص شود،‌ دو سال از حضور در همه رقابت‌ها محروم خواهد شد.

بولت هفته‌ گذشته بعد از زدن رکورد ۹ ثانیه و ۸۸ صدم ثانیه در مسابقه ۱۰۰ متر گرند پری جامائیکا،‌ در واکنش به این اتفا اظهار کرد: نمی‌دانم برای کارتر چه اتفاقی افتاده است اما باید شرایط سخت باشد. فکر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنم شرایط برای د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌و‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نی نیز سخت شود اما این قبیل اتفاقات می‌افتد و ما باید بتوانیم آن را حل کنیم.

اولیویا گرنگ، وزیر ورزش جامائیکا نیز در این باره گفت: نگرانی‌هایی درباره اخبار اخیر وجود دارد. زمان زیادی به  المپیک باقی نمانده است. پروسه این پرونده آن‌طور که باید، طی می‌‌‌‌‌‌‌شود.

انتها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان