کد خبر: 319609
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، رضا رضایی ظهر امروز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان در سالن جلسات استانداری اظهار کرد: ۵۰ فضای ورزشی مانند استخر، سالن ورزشی در فضاهای آموزشی و مجموعه های ورزشی به صورت نیمه کاره داریم که برای تکمیل آنها به اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان نیاز داریم.

وی افزود: از سال ۹۴ تاکنون کمتر از یک و نیم میلیارد تومان اعتبار فصل ورزشی را به ما اختصاص دادند که اصلا نمی دانم با آن خرید تجهیزات، نوسازی و یا تکمیل پروژه های نیمه کاره را انجام بدهم.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان گلایه کرد: متأسفانه هیچ کدام از دستگاه های خوزستان با توجه به ماده ۵۳ قانون هنوز نسبت به کمک های مالی برای ورزش اقدام نکرده اند.

لزوم توجه به دانش آموزان دختر 

مهرداد نیکو سرپرست اقتصادی استانداری خوزستان نیز در این جلسه گفت: در ورزش همگانی باید دانش آموزان دختر را به دلیل محدودیت های موجود در جامعه در اولویت قرار داد. باید مشخص شود که چقدر از امکانات همگانی در اختیار دانش آموزان دختر قرار گرفته و برای تحلیل و داشتن یک نگاه برنامه ای باید وضعیت موجود را بدانیم.

چاقی دانش آموزان در نتیجه آپارتمان نشینی

مهدی رفیعی دهکردی معاون پرورشی آموزش و پرورش خوزستان نیز اضافه کرد: بسیاری از دانش آموزان به دلیل تغییر سبک زندگی و کوچک شدن خانه ها چاق شده اند. لزوم توجه به ورزش آموزشگاهی، بهداشتی، سلامت روحی، روانی و جسمی دانش آموزان باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی پیشنهاد داد: شرکت ها و سازمان های بسیاری هستند که ظرفیت های ورزشی بسیاری دارند که یا استفاده نمی کنند و یا اینکه وقت های بسیاری بلااستفاده است، تقاضا داریم تا این وقت های خالی را در اختیار دانش آموزان قرار دهند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان