کد خبر: 319585
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر،  محمد تقی زاده ظهر امروز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان در سالن جلسات استاندار اظهار کرد: موضوع پیش دبستانی دستور کار اول و بحث کانون های ورزشی و تربیت بدنی دستور کار دوم این شورا است. طی دو سال اخیر تعداد نوآموزان پیش دبستانی را از ۳۰ هزار به ۷۵ هزار نوآموز ارتقا دادیم.

وی افزود: امسال در بودجه ملی وزارت آموزش و پرورش مبالغی را برای توسعه دوره پیش دبستانی در نظر گرفته اند و طی تماس با معاونت مربوطه به ما اعلام شد که خوزستان با توجه به شرایط خاصش در اولویت اختصاص این اعتبارات خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: توسعه دوره پیش دبستانی در استان خوزستان با اولویت مناطق محروم، روستایی و حاشیه شهرها اجرایی خواهد شد.

تقی زاده با اشاره به اینکه سال گذشته ۷۶ هزار نوآموز خوزستانی در دوره پیش دبستانی تحصیل کردند، خبر داد: پیش بینی می شود که در سال تحصیلی آینده بین ۱۰۷ تا ۱۰۸ هزار دانش آموز در پایه اول ابتدایی تحصیل کنند.

وی بیان کرد: افرادی که برای مربی دوره پیش دبستانی انتخاب کردیم همه دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و در طول سال تحصیلی هم آموزش خواهند دید. در حقیقت این افراد روند به کارگیری استخدام رسمی و همچنین گزینش را می گذرانند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد: مؤسسه های مختلف مانند مهدهای قرآنی می توانند از طریق آموزش و پرورش تقاضای راه اندازی و برگزاری دوره های پیش دبستانی را ارائه کنند که در صورت داشتن شاخص های لازم این مجوز به آنها اعطا می شود.

تقی زاده با تأکید بر لزوم توجه به دوره پیش دبستانی و در اولویت قرار داشتن این دوره در آموزش و پرورش خوزستان یادآور شد: به تمامی مدارس مقطع ابتدایی ابلاغ شد تا یک بنر را با جمله کوتاه (پیش دبستانی اجباری شد) در فضای مدرسه نصب کنند.

وی عنوان کرد: خانواده هایی که توانایی پرداخت هزینه دوره پیش دبستانی را ندارد خودمان این مبلغ را از طریق اعتبارات دولتی و یا غیر دولتی تأمین خواهیم کرد ولی پیش دبستانی در سال تحصیلی آینده اجباری خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان ابراز تأسف کرد: در اهواز ۳۰ هزار معلم بازنشسته و شاغل وجود دارد ولی متأسفانه حتی یک سانتی متر فضای فعال به نام استخر برای آنها نداریم.

سید بهزاد علوی رئیس شورای نظارت استانی آموزشکده های فنی و حرفه ای خوزستان نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش های استاندار سابق و توجه ویژه وی به آموزش و پرورش گفت: شهرداری ها در ۵۶ کشور جهان متولی برگزاری دوره پیش دبستانی هستند و به عبارت دیگر آموزش و پرورش تنها برنامه ریزی کرده و شهرداری ها نیز تأمین اعتبار را برعهده دارند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان