کد خبر: 319540
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

غلامرضا شنبدی در گفتگو با مهر اظهار کرد: ۵۸ مرکز ثابت، سیار و پستی کانون استان خوزستان در شهرهای اهواز، ایذه، آغاجاری، بهبهان، باغملک، ماهشهر، رامشیر، امیدیه، بندرامام، هندیجان، آبادان، خرمشهر، حمیدیه، سوسنگرد، بستان، ملاثانی، شوشتر، دزفول، اندیمشک، لالی، مسجدسلیمان، گتوند، رامهرمز، شوش، کارون، هویزه، شادگان و هفتکل، هم‌زمان با آغاز تعطیلات تابستانی مدارس سراسر استان خوزستان با برگزاری کلاس‌ های فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و مذهبی به استقبال کودکان و نوجوانان پنج تا ۱۷ سال رفتند.

وی افزود: در فعالیت‌ های فرهنگی تابستانی کانون برنامه‌های قصه‌گویی، شعرخوانی، روخوانی کتاب، معرفی کتاب، بحث کتاب، بحث آزاد، معرفی شخصیت، معرفی سرزمین، معرفی وقایع و ایام، نشریه نگاری، تحقیق، مسابقات، کاردستی، بازی و سرگرمی، اجرای نمایش عروسکی، نمایش و نقد فیلم، نمایش خلاق، اردو و سفر و بازدیدها انجام می‌ شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان، فعالیت‌های هنری تابستانه کانون را نقاشی، خوشنویسی، سفالگری، سرود، نمایش عروسکی، عکاسی، پویانمایی و هنرهای دستی و بومی عنوان کرد و یادآور شد: همچنین در بخش ادبی فعالیت‌ های، طرح‌ های ادبی، کارگاه شعر و کارگاه داستان در تابستان برای کودکان و نوجوانان تدارک دیده شده است.

شنبدی در ادامه به فعالیت‌ های مذهبی کانون اشاره کرد و افزود: فعالیت‌ های مذهبی مراکز کانون حول سه محور آشنایی بچه‌ها با قرآن، احادیث و احکام در تابستان امسال برای کودکان و نوجوانان اجرا می‌شوند.

وی تأکید کرد: محتوای فعالیت‌های دینی و مذهبی در مراکز کانون استان خوزستان بر اساس روایات، احکام و داستان‌هایی برخوردار از سندیت معتبر اجرا می‌شوند و کارشناسان و مربیان کانون به این مهم اهتمام ویژه دارند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در بخش فعالیت‌ های علمی نیز گفت: در تابستان امسال نجوم، زیست‌شناسی نیز بخش از فعالیت‌ های علمی مراکز کانون خواهند بود.

شنبدی همچنین از برنامه‌ ریزی ویژه برای کودکان و نوجوانان روستایی خبر داد و یادآور شد: سه کتابخانه سیار روستایی نیز در تابستان امسال بیش از ۶۰ روستای اطراف شهرستان اهواز را پوشش خواهند داد و برای کودکان و نوجوانان برنامه‌های فرهنگی، هنری، ادبی و مذهبی برگزار خواهند کرد.

به گزارش مهر، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان ۵۸ مرکز ثابت، سیار و پستی دارد که بیش از ۴۰ فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و مذهبی را برای کودکان و نوجوانان برگزار می‌ کند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان