کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 319440
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

تیم‌های آمریکا، روسیه و مغولستان در نخستین مصاف خود در رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد مقابل حریفان خود به برتری دست یافتند.

به گزارش ایسنا، در جریان دور نخست رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد که در لس‌آنجلس کشور آمریکا در حال برگزاری است،روسیه در گروه A مقابل گرجستان در دیداری سخت و نفسگیر به برتری ۴ بر ۴ (برتری امتیاز فنی ۱۶ بر ۱۲) رسید و مغولستان نیز قاطعانه و با نتیجه ۶ بر ۲ از سد ترکیه گذشت.

در دیدار روسیه مقابل گرجستان و در حساس‌ترین مبارزه‌ها در وزن ۵۷ کیلوگرم ولادیمیر خینچگاشویلی دارنده مدال طلای جهان از گرجستان به سختی و با نتیجه ۳ بر ۲ موفق شد حاجی مردا رشیداف قهرمان اروپا را شکست دهد. در وزن ۶۵ کیلوگرم قربان‌علی‌اف دارنده مدال برنز جهان از روسیه ۶ بر صفر زورابی یاکوباشویلی دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال اروپا را برد.در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز ختیک تسابولوف قهرمان جهان از روسیه موفق شد قاطعانه و با نتیجه ۱۰ بر صفر جامبر کولاشویلی نفر سوم بازی‌های اروپایی را شکست دهد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز شامیل کودیا ماگموداف قهرمان اروپا از روسیه مقابل داتو مارساگیشویلی دارنده مدال برنز المپیک و جهان به پیروزی رسید.در وزن ۹۷ کیلوگرم عبدالسلام گادیسوف روس و دارنده مدال طلای جهان در مبارزه ای سخت و نفسگیر مقابل الیزبار اودیکادزه نفر دوم بازی‌های اروپایی ۱۰ بر ۹ به برتری رسید.در سنگین وزن نیز گنو پتریاشویلی قهرمان اروپا و نفر سوم جهان از گرجستان مقابل مرادین کوشخوف قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا ۴ بر صفر پیروز شد.

در گروه A  نیز آمریکا میزبان این مسابقات در نخستین مصاف خود مقابل هند با حساب ۷ بر یک پیروز شد .ایران نیز در دیگر مسابقه این گروه مقابل آذربایجان با نتیجه ۵ بر ۳ به برتری دست یافت.

در ادامه این رقابت‌ها و در گروه B آمریکا به مصاف آذربایجان می‌رود و ایران نیز مقابل هند صف‌آرایی خواهد کرد. در گروه دیگر نیز روسیه با مغولستان و ترکیه نیز با گرجستان دیدار خواهند کرد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان