کد خبر: 319393
تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > فوتبال جهان – انگلیس و روسیه در دیداری نفس گیر به نخستین تساوی یورو رسیدند.

به گزارش عصر اهواز؛ دو تیم انگلیس و روسیه در حالی دومین بازی گروه ۲ را برگزار کردند که ساعاتی قبل از این مسابقه تیم ملی ولز مقابل دیگر تیم این گروه یعنی اسلواکی به برد ۲-۱ رسید. همین باعث شد تا هم انگلیس و هم روسیه برای برد پا به این دیدار بگذارند تا از راه صعود به مرحله بعد جا نمانند. دو تیم در حالی پانزدهمین بازی خود با یکدیگر را آغاز کردند که در مجموع ۱۴ بازی قبلی، سهم انگلیس ۶ و سهم روسیه ۴ برد بود. نکته جالب در ترکیب دو تیم حضور ۵ بازیکن از تاتنهام در ترکیب انگلیس و حضور ۵ بازیکن از زسکا مسکو در ترکیب روسیه بود. نکته ای که نشان از تازگی ترکیب دو تیم می داد. سه شیر ها از همان ابتدا بازی را در اختیار گرفتند. وین رونی و هری کین که زوج خط حمله تیم هاجسون بودند، سعی داشتند با امید بستن به تکنیک استرلینگ و دله علی که پشت سر آنها در خط هافبک بودند، دروازه روس ها را باز کنند. روسیه هم خیلی توان حمله در نیمه اول را نداشت. در طرف مقابل انگلیس هم خیلی چیز خاصی برای نمایش از خود نشان نداد. نه خط هافبک و نه زوج کین و رونی، موفق به ایجاد موقعیت خطرناک روی دروازه روسیه نشدند تا نیمه اول با نتیجه بدون گل به پایان برسد. در نیمه اول بازی انگلستان و روسیه ، درحالی که شاگردان هاجسون ۳ موقعیت عالی گلزنی داشتند ، آنها نتوانستند گلی بزنند تا خیلی زود ، هاجسون تصمیم بگیرد به واردی بگوید برای رفتن به زمین گرم کند. واردی سالی خیره کننده را در لسترسیتی داشته است.

در آغاز نیمه دوم در حالی که همه انتظار یک بازی هجومی از شاگردان هاجسون برای رسیدن به گل بودند، اما این روسیه بود که تا حدودی توپ و میدان را در دست گرفت و چند موقعیت نصف و نیمه روی دروازه جو هارت ایجاد کرد. نکته جالب در نیمه دوم این بود که روی هاجسون در استفاده از جیمی واردی در خط حمله تیمش صبر و وصله زیادی به خرج می داد. 

در دقیقه ٧٠ بازی اولین موقعیت جدی توسط انگلیس خلق شد. ضربه وین رونی از داخل محوطه جریمه ، با عکس العمل عالی آکینفو روبرو شد تا حسرت روی هاجسون برای رسیدن تیمش به گل همچنان باقی بماند. 

تنها چند دقیقه بعد وقتی انگلیس تازه حملاتش شروع شده بود، یک ضربه کاشته چسبیده به محوطه جریمه برای سه شیر ها بدست آمد. اریک دایر هافبک جوان و مورد اعتماد هاجسون پشت توپ قرار گرفت و به زیبایی هر چه تمام تر گل اول بازی را به ثمر رساند. 

بعد از این گل هر دو تیم اولین تعویض های خود را انجام دادند. شیروکوف با تجربه برای روسیه و جک ویلشر به جای کاپیتان رونی برای انگلیس به میدان آمدند. کاملا مشخص بود که هاجسون قصد دارد از قدرت حفظ توپ ویلشر برای نگه داشتن این نتیجه ارزشمند استفاده کند. 

بعد از ورود ویلشر خط هافبک انگلیس منسجم تر شد و اجازه حمله به روسیه نداد. اما لحظات آخر همه چیز فرق کرد. در حالیکه انگلیسی ها خیالشان از برد راحت بود، روس ها همچنان امیدوار حمله کردند تا در آخرین دقایق وقت های تلف شده بازی برژوتسکی، گل تساوی را به ثمر رساند. با این نتیجه اولین مساوی جام برای تیمی رخ داد که خیلی ها آن را یکی از مدعیان اصلی قهرمانی می دانند! 

۴۱۲۵۷منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان