کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 319371
تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > دولت – رئیس جمهوری تاکید کرد: امروز روحانیت باید مبین خواست مردم و پاسخگوی نیازهای جامعه و بویژه نسل جوان ما از لحاظ فرهنگی باشد.

به گزارش عصر اهواز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی شنبه شب در ضیافت افطاری با حضور جمعی از علما، روحانیون و ائمه جمعه و جماعات، با بیان اینکه امروز مسوولیت علما و روحانیت در کنار تدوین فرهنگ دینی و اسلامی، تداوم انقلاب اسلامی و حفظ نظام اسلامی است، اظهارداشت: با وجود مشکلاتی که کشورهای منطقه با آنها درگیر هستند، امروز جمهوری اسلامی ایران، با ثبات و امنیت به روند توسعه و پیشرفت ادامه می دهد.

روحانی تاکید کرد: دولت یازدهم به همه وعده های خود به مردم عمل می کند و هیچگاه و در هیچ موضوع مهمی، بدون شور و مشورت با متخصصان و صاحبنظران گامی برنداشته است.

وی به اهمیت جایگاه افکار عمومی جهان از دیدگاه حضرت امام (ره) پرداخت و اظهارداشت: امروز ایران اسلامی نزد افکار عمومی جهان جایگاه ویژه ای دارد. یکی از نکاتی که پیوسته مورد تاکید حضرت امام (ره) نیز قرار داشت توجه به افکار عمومی جهان بود و ایشان تاکید داشتند که قدرت بزرگ جهان، افکار عمومی است.

اهم اظهارات رییس دولت یازدهم را در ادامه بخوانید؛

*باید افکار عمومی جهان را جذب کنیم و اجازه ندهیم واقعیتهای کشور، انقلاب، رهبری ، روحانیت، حوزه ها و مراجع ما در دنیا به گونه ای دیگر و مخدوش، معرفی شود.

*مردم این حکومت را چون حکومت دینی و اسلامی است، متصل به روحانیت می بینند، مردم از روحانیت انتظار دارند که از قدرت و اختیاراتی که دارد عادلانه و به خوبی در جهت منافع مادی و معنوی جامعه بهره برداری کند.

*دیروز توقع مردم از روحانیت بیان احکام خداوند بود و امروز مردم علاوه بر بیان احکام دین خدا، از روحانیت قدرت برنامه ریزی می خواهند و اینکه بتوانیم از کوتاه ترین و مستقیم ترین راه، از منافع مادی و معنوی کشور حفاظت و حراست کنیم.

*{با اشاره به پیشرفت ها و گشایش های کشور طی فعالیت دولت یازدهم}: در زمینه مسایل اقتصادی ، سیاسی و بهداشتی و علمی وضعیت امروز ما به مراتب بهتر از گذشته است.

**در عرصه بهداشتی ، ۱۰ میلیون نفر تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند و به این ترتیب برای نخستین بار همه اتباع ایرانی تحت پوشش بیمه درمانی هستند. در عرصه صادرات و واردات محصولات نیز تراز بازرگانی ما برای نخستین بار مثبت شده است به گونه ای که در سال گذشته میزان صادرات ما نسبت به واردات، ۹۰۰ میلیون دلار افزایش یافته است و این روند امسال نیز ادامه می یابد. در زمینه گندم نیز امسال پیش بینی می شود با خرید ۱۰ میلیون تن گندم از کشاورزان، در این عرصه به خودکفایی برسیم.

*ایران به لحاظ نرخ رشد علمی در جهان نیز اکنون رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است و در سال جاری همچنان همه تلاش ها روی رشد و رونق اقتصادی متمرکز خواهد بود.

۲۱۶۲۱۶منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان