کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 319312
تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، فرج الله خبیر ظهر امروز شنبه در دومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان در سالن جلسات استاندار با گلایه از اعضای غایب اظهار کرد: علت غیبت برخی از اعضا باید بررسی شود و در صورت نداشتن امکان حضور هم باید حتما قبل از برگزاری جلسه اعلام کنند. همچنین اهمیت شورا اینقدر بالاست که اعضای اصلی خودشان باید حضور پیدا کنند.

وی افزود: جلسات این شورا باید به صورت منظم و هر دو ماه یک بار برگزار شود و این مسئله در دستور کار قرار خواهد گرفت. همچنین دعوتنامه ها باید با فاصله از زمان برگزاری به اعضا ابلاغ شود تا زمان وقت کافی برای انجام برنامه ریزی به منظور حضور در جلسه را داشته باشند.

سرپرست استانداری خوزستان تصریح کرد: در طول دوران دفاع مقدس در جامعه و جبهه های جنگ یک سری ارزش ها پدیدار شد که باید در راستای حفظ و نشر آن ها خیلی کوشا باشیم.

خبیر ادامه داد: ایثار، مقاومت، دفاع از آب و خاک، حس وطن پرستی، دفاع از اسلام و ناموس و همچنین از خودگذشتی برخی از این ارزش های پدیدار شده هستند. چنین ارزش هایی باید تداوم داشته و مستمر باشند و حفظ آنها از جمله وظایف این شورا است.

وی عنوان کرد: از دو سال قبل کارهای ارزشمندی هم در استان خوزستان انجام شده است و باید تمام اسناد موجود را جمع آوری، تدوین و منتشر کنیم.

سرپرست استانداری خوزستان گفت: مسئول کمیته یادمان های دفاع مقدس نیز معاون عمرانی استانداری باشد خیلی بهتر است.

خبیر در واکنش به انتقاد برخی اعضا به کمبود اعتبارات پژوهشی گفت: کمک به طرح های پژوهشی را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد. البته باید طرح های پژوهشی را ابتدا در شورا ارائه و بعد از مصوب کردن آن را به شورای برنامه ریزی استان برای تأمین اعتبار ابلاغ خواهیم کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان