کد خبر: 319297
تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حجت الاسلام احمدرضا حاجتی ظهر امروز شنبه در دومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان در سالن جلسات استانداری، با ابلاغ سلام نماینده ولی فقیه در خوزستان اظهار کرد: خوزستان واقعا استان ویژه ای در دوران انقلاب و دفاع مقدس است.

وی افزود: انتظار داریم تا تاریخ شفاهی دفاع مقدس را به صورت اسناد مکتوب درآورده شود و قطعا این تاریخ شفاهی عمدتا در خوزستان بوده است.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: آنچه که ماشین های بعثی را در دوران جنگ هشت ساله متوقف کرد، شبیخون رزمندگان بود که تاکنون خیلی کم به آن اشاره و در موردش صحبت شده است.

حاجتی تصریح کرد: نقشی که مردم در دفاع مقدس داشتند نیز یکی از موارد کمتر مورد توجه قرار گرفته است، البته نمونه ای از این نقش به خوبی در کتاب (دا) ذکر شده است.

وی تأکید کرد: برای جمع آوری اسناد و به ویژه تاریخ شفاهی دفاع مقدس خیلی زمان نداریم چون بسیاری از نسل دفاع مقدس در حال از دنیا رفتن هستند. باید هرچه سریعتر تاریخ شفاهی را به صورت اسناد مکتوب دربیاوریم.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: تأمین اعتبارات و منابع و همچنین برنامه ریزی صحیح برای رسیدن به نقطه ای که باید به آن برسیم از جمله مواردی است که باید نسبت به آن توجه بسیاری شود.

حاجتی عنوان کرد: استان کرمان کارهای بسیار خوبی را در حوزه حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس داشته که باید تشویق هم شوند ولی استان خوزستان خیلی دیر به این مسئله رسیده است.

وی اظهار کرد: امام راحل هرگز اجازه ندادند تا کمترین خدشه ای به ارزش های دفاع مقدس وارد شود.

امام جمعه موقت اهواز گلایه کرد: از غریبانه برگزار شدن مراسم تشییع مادر سه شهید نعمت زاده گلایه دارم. این مراسم در شأن خانواده ای که سه فرزند خود را تقدیم دفاع از میهن کرده و هنوز از شهید گمنام سید احمد نعمت زاده آنها خبری نیست، نبود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان