کد خبر: 319273
تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، سردار محمد علیپور ظهر امروز شنبه در دومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان در سالن جلسات استاندار اظهار کرد: با وجود اینکه هنوز آثار دفاع مقدس در زندگی ما وجود دارد ولی خود را به حد لازم نرسانده ایم. ستاد مرکزی در کشور به ریاست سرلشکر حسن فیروزآبادی تشکیل شده و در استان ها نیز شورای هماهنگی به ریاست استاندار مصوب و دستور کار آن به همه دستگاه ها ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه این شورا هشت کمیته و ۲۵ پست دارد که فعالیت، وظایف سازمانی و تعیین ریاست هر کمیته ۲۲ اردیبهشت ماه سال گذشته ابلاغ شد، بیان کرد: (آموزش، پژوهش و اسناد)، (هنری، نمایشی و ادبیات فارسی)، (فرهنگی،‌ اجتماعی و رسانه ای دفاع مقدس)، (مرکز فرهنگی و یادمان های دفاع مقدس)، (راهیان نور)، (امور پیشکسوتان و تشکل های مردم نهاد دفاع مقدس)، (زنان و دفاع مقدس) و ( باغ موزه دفاع مقدس خوزستان) هشت کمیته این شورا هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان تصریح کرد: نماینده ولی فقیه، استاندار، فرمانده ارتش، سپاه، نیروهای مسلح، شهردار مرکز استان، فرمانده انتظامی استان، مدیرکلان صدا و سیما، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، ارشاد، جهاد کشاورزی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان، بنیاد شهید، امور بانوان استانداری، فرماندار شهرستان مرکز استان، رؤسای دانشگاه ها و سردار خادم سیدالشهداء، سردار حسن زاده و صادق آهنگران به عنوان سه پیشکسوت برخی از اعضای این ستاد هستند.

علیپور بیان کرد: (مرجعیت و هدایت گری)، (اطلاع رسانی و تبلیغ هدفمند)، (پژوهش و آموزش)، (فعالیت های عمرانی در یادمان ها)، (صنایع فرهنگی و هنری)، (تعامل و مشارکت) و (زیرساخت های پشتیبانی) به عنوان هفت راهبرد برای پیشبرد امور و انجام فعالیت های مختلف هفت راهبرد مورد تصویب شورای عالی هماهنگی بنیاد قرار گرفت.

وی با اشاره به تشکیل جلسات مجزا توسط هر کمیته به صورت ماهانه اظهار کرد: بعد از تشکیل این جلسات ماهانه باید حتما گزارش کار به دبیرخانه شورا ارسال شود که متأسفانه برخی از کمیته ها هنوز این کار را انجام نداده اند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان عنوان کرد: کمیته بانوان و پیشکسوتان باید هر چه سریع تر نسبت به تشکیل جلسات ماهانه خود اقدام کنند.

علیپور با تأکید بر لزوم تشکیل منظم جلسات دو ماه یک بار این شورا یادآور شد: استاندار سابق توجه بسیاری به ارزش های دفاع مقدس داشته و حتی صحبت های وی در جلسات مختلف اشاره به جنگ و دفاع مقدس داشت. به ویژه اینکه در ارتباط با باغ موزه دفاع مقدس خوزستان بسیاری از مجموعه ها آنچنان که باید پای کار نبودند ولی خودش در مراسم کلنگ زنی حضور پیدا کرده و در اقدامی بسیار مثبت بودجه مشاوره طرح را نیز در استان مصوب کرد که اکنون مشاور در حال طراحی های مربوطه موزه است.

وی با درخواست ارائه برنامه های سالیانه کمیته های تخصصی گفت: کمیته آموزش، پژوهش و اسناد باید اقدامات لازم را برای پروژه دانشنامه دفاع مقدس خوزستان انجام دهد. این پروژه حتی می تواند به عنوان کتاب مرجع نیز استفاده شود.

علیپور در پایان گفت: شهدای گمنام در خوزستان بحث ویژه ای هستند که در ۵۰ نقطه استان هم دفن این شهدا را داشته ایم که پیشنهاد می کنم تا مدیر سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان به عنوان رئیس کمیته یادمان های دفاع مقدس معرفی شود.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان