کد خبر: 319147
تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۳:۴۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

محمد مهدی سیار در گفتگو با مهر با اشاره به درگذشت حمید سبزواری اظهار کرد: مرحوم سبزواری زبان شعر انقلاب اسلامی بود و شعر او به واسطه پختگی لفظی و همراهی قلبی با جریان انقلاب اسلامی و نیز تسلط او بر مبانی دینی  و تاریخی و اجتماعی انقلاب به صریح ترین شکل ممکن حرف مردم در بستر انقلاب اسلامی را بیان می‌کرد.

وی افزود: شعر ایشان را باید ظهور عمومی و مردمی حرف‌ و شعار انقلاب اسلامی به شمار آورد.

سیار ادامه داد: مرحوم سبزواری  قالب سرود را که معمولا قالبی بود که تا پیش از حضور وی در آن عرصه، فرم هنری جدی به شمار نمی رفت، در کنار هنرمندان و آهنگسازانی  مانند استاد راغب و شاهنگیان شکلی و فرم و حتی تاسیسی تازه بخشید و در کوتاه مدت آن را به چنان اوجی رساند که همه مردم حرفشان را در این قالب جمعی دیده و با مراجعه به این سرود‌ها نیز می‌شد زبان دل مردم را دید.

وی تصریح کرد: سرودهای سبزواری بسیار نزدیک به شعارهای مردم در انقلاب اسلامی بود و بسیاری از شعارهای فاخر انقلاب مانند خمینی ای امام و آمریکا آمریکا که ایشان سروده است در واقع از همان عبارات و الفاظی بهره می‌برد که مردم در شعارهایشان به کار می‌بردند.

سیار تصریح کرد: شعر استاد سبزواری را به همین بهانه باید شرح شعارهای مردم در انقلاب اسلامی به شمار آورد که پس از سروده‌شدن بار دیگر توسط مردم  مورد استفاده قرار گرفته و ماندگار شد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان