کد خبر: 319145
تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، امیر عزیزی‎پور در حاشیه افتتاح خانه اسکواش لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ورزشکارهای سازمان‎یافته اسکواش در کشور بین ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر متغیر است و اتفاق خوبی که در وزارت ورزش افتاده و براساس آن همه ورزشکاران، داورها و مربیان با شماره‎ی ملی ثبت می‎شوند که این فرآیند در فدراسیون اسکواش هم اجرا می‎شود تا از تداخل در بیمه ورزشی جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه تعداد اسکواش‎بازان خانم نسبت به آقا در کشورمان بیشتر است، افزود: آمار دقیقی ندارم اما شاید نسبت خانم به آقا ۶۰ به ۴۰ باشد و در کل علاقه‎مندی بانوان در این رشته بیشتر است.

عزیزی‎پور در ادامه بیان کرد: با تعمیم و توسعه اسکواش در سه چهار سال اخیر، علاقه‎مندان این رشته در حال افزایش هستند. برخی فکر می‎کنند که اسکواش رشته‎ای نوپا است ولی بالغ بر ۲۰ سال فدراسیون این رشته در کشورمان فعالیت دارد و با تفاهم‎نامه‎هایی که با ارگان‎های مختلف امضاء شده فکر می‎کنم تعداد علاقه‎مندان اسکواش بیشتر شود و با اقبال عمومی همراه باشد.

دبیر فدراسیون اسکواش با اشاره به امضای تفاهم‎نامه با چند ارگان، تصریح کرد: چون از لحاظ مالی دچار مضیقه بودیم و برای تعمیم و توسعه این رشته احتیاج به منابع مالی داشتیم که برای حل این موضوع از حدود چهار سال با ارگان‎های مختلف تفاهم‎نامه منعقد کردیم و خوشبختانه رضایت‎بخش است.

وی در پاسخ به پرسش ایسنا که بودجه تعیین‎شده کفاف برنامه‎های فدراسیون را می‎دهد؟ گفت: سال ۹۴ بودجه فدراسیون ۷۵۰ میلیون تومان بود و در تفاهم‎نامه‎ای که سال گذشته با دکتر سجادی معاون وزیر وزرش داشتیم، قرار شد بودجه فدراسیون در سال ۹۵ به یک میلیارد تومان افزایش پیدا کند که هنوز این تفاهم‎نامه امضاء نشده و منوط به این است که از طرف دولت بودجه وزارت ورزش مشخص شود. چون در حال تعمیم و توسعه اسکواش هستیم این بودجه کافی نیست.

عزیزی‎پور اضافه کرد: قرار نیست که فقط  از وزارت ورزش برای درخواست بودجه داشته باشیم و تلاش می‎کنیم با “اسپانسر، تبلیغات و تفاهم‎نامه” بودجه سه میلیارد تومان موردنظر محقق شود.   منبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان