کد خبر: 318960
تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام سید اسماعیل موسوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: کاهش آسیب های اجتماعی و آشنایی و انس بیشتر جوانان و نوجوانان با قرآن و اهل بیت(ع) با اجرای برنامه های منسجم و هماهنگ فرهنگی و قرآنی در ماه مبارک رمضان میسر خواهد شد.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان ماه نزول نعمات الهی است و خداوند در این ماه، درهای رحمت خود را به روی تمام بندگانش باز کرده، افزود: یکی از برکات ماه مبارک رمضان نزول قرآن است که کتاب هدایت بشریت است. برای هدایت شدن شروط بسیار مهمی لازم است و کسی که می‌خواهد هدایت شود باید سینه‌ای گشاده داشته باشد، اقدام و تلاش لازم را انجام دهد.

امام جمعه رامهرمز با تاکید بر اهمیت استفاده از فیوضات این ماه مبارک، تصریح کرد: خداوند به قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان تاکید فراوان کرده و برای قرائت قرآن ثواب بسیار بالایی در نظر گرفته است.

موسوی اضافه کرد: در ماه بهار قرآن برنامه های مذهبی و فرهنگی در سطح شهرستان برگزار می شود که دستگاه های فرهنگی باید با برنامه ریزی بهتر خروجی مناسبی از این ماه داشته باشند.

وی در ادامه، به سالروز وفات حضرت خدیجه(س) اشاره کرد و گفت: حضرت خدیجه به هدایت اخلاقی و سیاسی رسید و بصیرت لازم را پیدا کرد تا آنجایی که همه اموال خود را در راه اسلام در اختیار پیامبر و مسلمانان قرار داد. بنا بر فرمایشات پیامبر(ص) حضرت خدیجه هنگامی به من ایمان آورد که دیگران مرا انکار می‌کردند، لذا او همه ثروتش را در اختیار من قرارداد با آنکه دیگران دریغ می‌کردند.

امام جمعه رامهرمز در بخش دیگری از خطبه ها به مشکلات منطقه اشاره کرد و افزود: برخی از مشکلات شهرستان از جمله، آب، محدوده شهر و بهره‌مندی از صنایع و تأسیسات نفتی شهرستان نیازمند توجه جدی مسئولان مربوطه است که امیدواریم با تلاش و پیگیری برطرف شوند.

موسوی عنوان کرد: خدمت به مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نوعی عبادت است، مدیران اجرایی نیز باید در راستای سیاست‌های دولت، همواره خود را خادم مردم بدانند و برای پیشبرد اهداف نظام و انقلاب تلاش کنند.

وی در پایان، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس بیان کرد: انتظارات و مطالبات به‌ حق ایشان از مجلس دهم، خواسته به‌ حق همه مردم ایران است تا رونق اقتصادی و عزتمندی بیشتری نصیب مردم شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان