کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 318672
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > فوتبال جهان – گروه اول مسابقات جام ملت های اروپا : فرانسه ( فرا تر از اتحاد و دوستی ) آلبانی ( فرا تر از اولین پرواز ) ، رومانی ( فرا تر از ۳ رنگ )، سوئیس ( فرا تر از دقت )

احسان خراسانی – خبرگزاری عصر اهواز؛ مسابقات یورو ۲۰۱۶ از روز جمعه در کشور فرانسه شروع خواهد شد و تیم میزبان از ساعت ۲۳:۳۰ در اولین دیدار این جام به مصاف رومانی خواهد رفت. مسلما در این جام بیشتر از هر وقت دیگری نگاه ها به میزبان یعنی فرانسه است. مردم این کشور علاوه بر اینکه منتظر یک نمایش قدرتمند از تیم نسبتا جوان دشان هستند، خواسته هایشان بالاتر هم رفته و امید دارند که جان قهرمانی در کشورشان بماند و اصلا نمی خواهند آن را به راحتی به کشور دیگری بفرستند. بعد از یورو ۲۰۰۰ که فرانسه قهرمان شد، خروس ها تا همین امروز موفق به کسب قهرمانی دیگری در تورنمت های معتبر نشدند. جام جهانی ۲۰۰۶ برای فرانسه می توانست تبدیل به یک رویا شود. اما باخت برابر ایتالیا در فینال آن جام و افتضاح به بار آمده در جام جهانی بعدی و به دنبال آن حذف زود هنگام از یورو ۲۰۱۲ باعث شد تا حسرت فرانسوی ها ۱۶ ساله شود. آنها اصلا دوست ندارند، حالا که جام در کشور خودشان برگزار می شود، به راحتی از آن عبور کنند. فرانسه در صعود احتمالی به دور بعد باید مقابل حریفان سخت تری قرار بگیرد که آنجا تازه عیار تیم دشان مشخص خواهد شد.

رومانی یعنی حریف فرانسه در بازی افتتاحیه شاید گوشه چشمی به این داشته باشد که در کنار یک نمایش آبرومندانه بتواند از گروهش هم صعود کند. رومانی تنها یک بار سابقه صعود به دور حذفی جام ملت های اروپا را دارد که آن هم بر می گردد به سال ۲۰۰۰٫ شاید از بدشانسی آنها بتوان به این اشاره کرد که در گروه تیم میزبان قرار گرفته اند و بازی افتتاحیه را نیز باید در برابر هزاران طرفدار فرانسوی برگزار کنند. وضعیت رومانی چیزی نزدیک به یک برزخ است. آنها هم می توانند شگفتی شوند و هم امکان دارد از این گروه صعود نکنند. البته با وجود ۲۴ تیمی بودن این جام، رومانی هم می تواند مثل خیلی دیگر از تیم های نه چندان قوی روی صعود به عنوان برترین تیم سوم حساب باز کند.

سوئیس با ژردان شقیری و بنالیو که به نوعی شاخص ترین چهره هایش هستند، دیگر تیم گروه ۱ رقابت ها هستند. عملکرد تیم ولادمیر پتکویچ در دور مقدماتی این بازی ها بسیار امیدوار کننده بود. آنها از گروهی که انگلیس در آن حضور داشت، موفق به صعود شدند و علاوه بر این زدن ۲۴ گل در ۱۰ بازی دور مقدماتی آماری قابل توجه است. همه این ها باعث شده است تا از تیمی که تا به حال سابقه صعود به دور دوم یورو را نداشته است، انتظار یک اتفاق ویژه وجود داشته باشد. البته چند سالی است که تحول عظیمی در فوتبال سوئیس ایجاد شده است. صعود این تیم به مرحله ۱/۸ نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ و حذف با یک باخت خفیف مقابل آرژانتین می تواند نشانه این تحول باشد. حالا ستاره های نسبتا شاخص سوئیس در لیگ های اروپایی این امید را به مردم این کشور القا کرده است که بتوانند در این دوره عملکردی قابل قبول داشته باشند.

آلبانی دیگر تیم این گروه از قانون ۲۴ تیم شدن این دوره از رقابت ها نهایت استفاده را برد و به جمع تیم هایی پیوست که اولین حضور خود در جام ملت های اروپا را تجربه می کنند. در کل یورو ۲۰۱۶ اولین تورنمت معتبری است که آلبانی مجوز حضور در آن را بدست آورده است. بدون شک اصلی ترین نقش در این پروسه ۵ ساله متعلق جیانی دبیازی، سرمربی ایتالیایی آلبانی است. مربی ای که از سال ۲۰۱۱ حرکت رو به جلو فوتبال آلبانی را شروع کرد. تیم نسبتا گمنام گروه یک شاید شانس خیلی کمی برای صعود از این گروه داشته باشد، اما شاید فقط یک برد در بازی اول مقابل سوئیس و به خاطر آوردن بازی دوستانه ای که سال قبل با فرانسه انجام دادند و در آن به پیروزی رسیدند، باعث شود که انگیزه دو چندانی برای صعود، در بین بازیکنان این تیم به وجود بیاید.

 

۴۱۲۵۷منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان