کد خبر: 318557
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان، حرج چلداوی، استفاده از پتانسیل علمی معلمان خوزستانی برای تالیف کتب کار، کتاب های کمک درسی و نمونه سوال امتحانی را از اهداف اجرای طرح دانست و اظهار کرد: آموزش و پرورش درصدد است با همکاری اعضای گروه های آموزشی برای مقاطع تحصیلی ابتدایی،  متوسطه اول، متوسطه دوم، فنی و حرفه ای، کاردانش کتاب های کمک درسی تالیف کند.

وی افزود: پیش از این کتاب های زیادی توسط مولفان خوزستانی منتشر شده است اما تاکنون این کار به شکل منسجم توسط آموزش و پرورش انجام نشده بود. ضمن اینکه، تولید محتوا باید با توجه به موقعیت، ویژگی‌ها و نیاز‌های دانش آموزان خوزستانی انجام شود.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به تشکیل کارگاه های آموزشی برای آموزش شیوه های تالیف گفت: این کارگاه ها با دعوت از مولفان کتب درسی و به منظور آشنایی با شیوه و مراحل تالیف برگزار می شوند.

چلداوی ادامه داد: گروه آموزشی هر درس برای تالیف کتاب مورد نظر یک تیم پنج نفره از معلمان توانمند معرفی می کند تا پس از آموزش دیدن، مطابق استانداردهای سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش نسبت به تالیف کتاب اقدام کنند. نکته مهم این است که کتاب ها با مجوز رسمی آموزش و پرورش منتشر می شود.

وی در مورد فرایند تالیف کتاب توضیح داد: محتوای کتاب های تالیفی طی یک فرآیند مشخص در استان و شورای تحلیل محتوای معاونت پژوهش ارزیابی می شوند، سپس این آثار با ثبت در سامانه وزارت به سازمان پژوهش و برنامه ریزی کتب آموزشی معرفی و آنجا بررسی می شوند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان در پایان عنوان کرد: در صورت تصویب این کتب از سوی سازمان پژوهش طی قراردادی با انتشارات و چاپ کتب در این سازمان ها، کتاب ها زیر چاپ می روند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری