کد خبر: 318391
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

کمیته ملی پارالمپیک در پاسخ به انتقادات مجید فرزین از شرایط اردویی و تمرینی تیم ملی وزنه‌برداری معلولان تاکید کرد که این اظهارات سراسر کذب است و این ورزشکار به کمیته انضباطی احضار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پس از آنکه مجید فرزین دارنده مدال طلای پارالمپیک لندن در گفت‌وگویی با ایسنا از وضعیت اردویی و تمرینی تیم ملی گلایه کرد، کمیته ملی پارالمپیک درباره اظهارات نامبرده توضیحاتی را ارائه کرد. متن کامل توضیح کمیته ملی پارالمپیک به این شرح است:

“مجید فرزین وزنه‌بردار دسته ۸۰ کیلوگرم در مصاحبه امروز خود با ایسنا مطالبی را مطرح کرده که نه تنها تشویش اذهان عمومی به حساب می‌آید بلکه دروغگویی محض هم بوده است. این وزنه‌بردار که با تلاش‌های فراوان کمیته ملی پارالمپیک وایلد کارت (سهمیه اعطایی) مجوز حضور در بازی‌های پارالمپیک ریو را کسب کرده، در اظهارات خود عنوان کرده که از بهمن ماه سال ۹۴ نه تنها خودش بلکه دیگر وزنه‌برداران هم هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند. لازم به توضیح است که در مجموع برای حضور در چهار اردو مبلغ ۶۰ میلیون ریال معادل با ۶ میلیون تومان به حساب شخصی وزنه‌بردار نامبرده واریز شده که تمامی مستندات آن هم موجود است. این کمیته همچنین در تاریخ ۱۰ / ۳ / ۹۵ نیز مبلغ ۴۲ میلیون ریال معادل با ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب این وزنه‌بردار واریز کرده است که مجموع رقم واریزی معادل با ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌شود. ضمن اینکه مبلغ ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم در تاریخ ۱۹ خرداد در حال واریز شدن بود که به دلیل این اظهارات خلاف واقع وی فعلا به حالت تعلیق درآمده است.

در بخش دیگری از این مصاحبه، فرزین به شدت به نحوه مربی‌گری احمد دلجوان انتقاد کرده و توان فنی این مربی را زیر سوال برده و وی را اصلی‌ترین مانع برای افزایش رکورد خود برشمرده در حالی که این مربی پیش از این ۲۵ سال سابقه در عرصه مربی‌گری وزنه‌برداری دارد و چنین اظهاراتی سراسر خلاف واقع و هتک حرمت نسبت به یکی از مربیان زحمت‌کش عرصه ورزش جانبازان و معلولان به حساب می‌آید.

فرزین در کنار همه این شایعه‌پردازی‌ها، سالنی که برای تمرین در اختیار وزنه‌برداران گذاشته شده را به زندان تشبیه کرده است. لازم به ذکر است بنا به مشاهدات ناظر فنی کمیته ملی پارالمپیک و همچنین رییس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولین استان آذربایجان شرقی امکانات و خدمات اردوی تبریز در حد مطلوب و قابل قبول بوده است.

کمیته ملی پارالمپیک اظهارات این وزنه‌بردار را سراسر کذب و خلاف واقع می‌داند که تشویش اذهان عمومی را در پی دارد. این وزنه‌بردار باید طی هفته آینده برای دومین بار در ۲ سال اخیر در کمیته انضباطی که از سوی کمیته ملی پارالمپیک به همین منظور تشکیل می‌شود حضور پیدا کند تا پاسخگوی اظهارات خلاف واقع خود باشد. ضمن اینکه تا اطلاع ثانوی از جمع اردونشینان اخراج می‌شود”.

به گزارش ایسنا،‌ توضیحات کمیته ملی پارالمپیک درحالی ارائه شده که فایل صوتی اظهارات مجید فرزین موجود است و ایسنا از صحت خبر خود دفاع می‌کند.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان