کد خبر: 318341
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، قاسم رضایی راد مدیر پژوهش سرای غدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز  ظهر امروز در حاشیه افتتاحیه اولین سایت لیزر دانش آموزی خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پژوهش سرای غدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز از سال ۸۶ کار خود را شروع کرده و دارای امکانات متنوع کارگاهی و آزمایشگاهی است که با کمک آموزش های ارائه شده در این مکان موفقیت های بسیار خوبی را در سطح کشور کسب کردیم.

وی افزود: یکی از افتخارات ما پاییز سال گذشته بود که تیم هوافضای پژوهش سرا در مسابقات کشوری قرارگاه خاتم الانبیاء اصفهان مقام اول را کسب کرد. همچنین در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ موفق به کسب مقام دوم در بین ۵۰۰ پژوهش سرای کشور شدیم.

مدیر پژوهش سرای غدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز در ارتباط با تعداد دانش آموزان عضو پژوهش سرا گفت: در این مکان آموزش برای مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می شود و جمعا بیش از یک هزار دانش آموز به طور فعال و پیوسته حضور دارند.

رضایی راد ادامه داد: آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز بیش از ۷۰ هزار دانش آموز دارد ولی یک هزار عضو پژوهش سرا هم گلچین هستند و هم اینکه توانایی ارائه خدمات به نفرات بیشتر را در فضای موجود نداریم چون با تمام ظرفیت کار می کنیم.

وی تصریح کرد: فیزیک، شیمی، هوافضا، رباتیک، نجوم، زیست شناسی و به تازگی لیزر و نویسندگی از جمله رشته های موجود در پژوهش سرای غدیر است.

مدیر پژوهش سرای غدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز بیان کرد: امروز چون علوم نوین بازار کار خوبی در سطح جهان پیدا کرده و لیزر هم یکی از آن کارهایی است که در زمینه های مختلف از جمله پزشکی و نظامی مورد استفاده قرار می گیرد.

رضایی راد عنوان کرد: از زمان دانش آموزی اقدام به ارائه آموزش لیزر کردیم و بیش از ۵۰۰ میلیون ریال برای افتتاحیه این سایت هزینه شده که از محل اعتبارات کمک های مردمی بوده است.

وی یادآور شد: دانش آموزان برای عضویت در پژوهش سرا باید از سال سوم یا چهارم ابتدایی آزمون ورودی بدهند و بعد از پذیرفته شدن در مصاحبه، چهار سال آزمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی مختلفی را می گذرانند تا به جایی می رسند که علوم نوین مانند لیزر را به آنها آموزش بدهیم.

مدیر پژوهش سرای غدیر آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ دانش آموز به ترم ۹ رسیده اند که از دوره متوسطه هستند، اضافه کرد: این دانش آموزان ترم ۹ پژوهش سرا را گذرانده اند و به حدی از توانمندی رسیدند که امکانات ساده و آموزشگاهی جوابگوی آنها نیست و باید به سطح فناوری های نوین بیایند.

رضایی راد تأکید کرد: به صورت نرم افزاری و سخت افزاری کاملا از دانش آموزان عضو حمایت می کنیم و اینجا مانده اند که علاوه بر کمک آنها را راهنمایی کنیم. در حقیقت در هزینه ها و آموزش ها با دانش آموزان عضو همکاری داریم.

وی در پایان گفت: چشم انداز اصلی فعالیت های پژوهش سرا، پرورش دانش آموزان کارآفرین است و دانش آموزان عضو قطعا در آینده به جای جویا شغل بودن، خودشان اشتغالزایی می کنند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان