کد خبر: 318136
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، هوشمند صفائی در جمع معاونان و مسئولان ستادی و روسای اداره های تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها اظهار کرد: رمضان ماه نزول برکت و معنویت و ترویج معنویت لازمه جامعه امروز ما است. آنچه کشور و ملت بزرگ ایران را در در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود سرافراز نگه داشته، همین معنویت است و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای ترویج معنویت است.

وی بر لزوم بهره گیری از برکات ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت به وجود آمده در این ماه پرخیر و برکت برای تقویت ارزش ها و خدمت بیش تر به مردم بهره مند شد.

 مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: بهترین اعمال در ماه مبارک رمضان اجتناب از گناه است؛ باید به ترویج فرهنگ قرآنی و نماز اول وقت در مجموعه اداره کل و ادارات شهرستان ها اهتمام ویژه داشته باشیم.

صفائی ادامه داد: همه ما کارمند نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم، این نظام ثمره تلاش امام و شهیدان است و ما خدمتگزاران نظام باید در راه خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردمی که تمام هستی خود را برای این نظام گذاشته اند، کوشش کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت نظم و انضباط اداری و لزوم ارتباط موثر و مستمر با مسئولان محلی شهرستان ها گفت: ‌برای رسیدن به اهداف نظام و خدمت رسانی هر چه بیش تر به مردم، رعایت نظم و انضباط اداری اهمیت بسیاری بالایی دارد.

صفائی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش بی بدیل تعاونی ها در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و تحقق اقتصاد مقاومتی را نیازمند ارایه راه کارهای نو و تلاش بیش تر دانست و گفت: تعاونی یکی از ارکان و بخش میانی اقتصاد کشور است و فعالیت تعاونی‌ها در کشور نقش بسیار تاثیرگذاری بر رشد اقتصادی خواهد داشت. اگر بخواهیم شاهد حضور حداکثری مردم در حوزه اقتصادی باشیم، باید درباره مزیت‌های تعاون فرهنگ سازی شود و این کار را باید از مدارس و خانواده‌ها آغاز کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: حضور مردم در حوزه اقتصاد را فقط می‌توان در قالب تعاونی تعریف کرد. باید به مسئله مشارکت مردم در بخش تعاونی توجه ویژه‌ای شود؛ تعاونی یک الگوی موفق اقتصادی در دنیا است و در کشورهای پیشرفته و صنعتی به بخش تعاونی توجه ویژه‌ای می‌شود تا مردم به سمت فعالیت اقتصادی روی آورند.

وی تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا مردم با مزیت‌های این بخش آشنا شوند. مردم را به سمتی هدایت کنیم که سرمایه های خود را در قالب تعاونی در کسب و کارهای کوچک هدایت کنند.

نیمه فعال ماندن واحدهای تولیدی و صنعتی

صفائی در ادامه، معضل اصلی استان را تعطیلی و نیمه فعال ماندن واحد های تولیدی و صنعتی دانست و بر بازدید میدانی رییسان شهرستان ها از شهرک های صنعتی برای شناسایی بنگاه های نیمه فعال تأکید کرد و افزود: به منظور تحول و جهش اشتغال در استان باید بنگاه های نیمه فعال و غیر فعال به ویژه در شهرک های صنعتی شناسایی و در قالب طرح اشتغالزا به دبیرخانه کارگروه اشتغال خوزستان معرفی شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از تخصیص ۴۴۳ میلیارد تومان اعتبار برای راه اندازی واحدهای نیمه فعال استان خبر داد و گفت: طرح های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد مشمول دریافت این تسهیلات خواهند بود.

صفائی بر لزوم استفاده از ظرفیت های اشتغال موجود در مناطق محروم و نقاطی که دارای نرخ بیکاری بالایی است تاکید کرد و گفت: ارائه برنامه هدفمند و مدون توسعه اشتغال می تواند منجر به جهش اشتغال و پیشرفت آن در مناطق محروم شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان