کد خبر: 318093
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سیاست > دولت – سخنگوی دولت تاکید کرد در فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری، شاهد افزایش ۱۲ درصدی ارزش معاملات در بازار مسکن بوده‌ایم.

به گزارش خبرآنلاین، محمدباقر نوبخت، امروز هم پشت تریبون قرار گرفت تا هم برای خبرنگاران رسانه ها از آخرین اقدامات دولت روایت کند و هم پاسخگوی سوالات آنها باشد.

وی سخنانش را با توضیحاتی درباره سرمایه‌گذاری خارجی آغاز کرد از دومین سرمایه گذاری خارجی در کشور خبر داد و گفت: چهارشنبه گذشته قرارداد این سرمایه گذاری خارجی اجرایی شد، این سرمایه گذاری مربوط به ۵ هزار مگاوات انرژی الکتریکی با ارزش ۴/٢ میبیارد دلار است. سرمایه گذاری خارجی مذکور در قالب نیروگاه هایی در اهواز، دهلران، زاهدان، ساوه، سوفیان و بناب بصورت مستقیم صورت می‌گیرد و هیچ تعهد و تضمینی متوجه دولت ایران نخواهد بود.

سخنگوی دولت همچنین از رونق نسبی در بازار مسکن طی دوماهه فروردین و اردیبهشت روایت کرد و خاطرنشان ساخت: طی دو ماهه فروردین و اردیبهشت برای واحدهای مسکونی و آپارتمانی از جهت معاملات و ارزش آن رشدهایی حاصل شده است. در فروردین تعداد معاملات ١٩درصد رشد داشته و ارزش واحدهای مسکونی ٣٣/۴ درصد رشد داشته است.

به گفته وی، در اردیبهشت ماه نیز تعداد معاملات ۷ درصد رشد پیدا کرد که ارزش این معاملات با رشد ۵/۱ همراه بود. به طور کلی در فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری ارزش معاملات در بازار مسکن برای واحدهای مسکونی آپارتمانی ۱۲ درصد رشد بوده است.

نوبخت همچنین خبر داد که ۱۶۰ میلیارد تومان سبد کالا به مستمندان در ماه رمضان پرداخت شد.

این خبر تکمیل می شود..

۲۷۲۱۶منبع: خبرآنلاین
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان