کد خبر: 317975
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، پاسدار محمد زلقی از پیشکسوتان جهاد و ایثار شهرستان دزفول درراه دفاع از حرم اهل بیت(ع) و در نبرد با تروریست های کوردل در سوریه طی روزهای گذشته به درجه رفیع شهادت رسید.

این شهید والامقام که در هشت سال دفاع مقدس حضور داشته و جانباز نیز بوده در سال های گذشته بازنشسته شده اما این فرد انقلابی با عشق به ائمه اطهار (ع)چند ماهی بود که برای دفاع از حرم عقیله بنی هاشم در سوریه به جنگ با دشمن رفت و سرانجام به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

پیکر پاک این شهید شب گذشته از طریق فرودگاه و در میان استقبال بی نظیر مردم ولایت مدار دزفول وارد این شهر شد.

صبح امروز دوشنبه نیز آیین وداع با پیکر پاک این شهید والامقام از آستانه متبرکه سبزقبا(ع) با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار شد.

سرانجام پیکر پاک چهارمین شهید مدافع حرم دزفول یعنی شهید محمد زلقی عصر امروز  ساعت ۱۷ از درب منزل این شهید واقع در بلوار دارالمومنین تقاطع خیابان عقیق جنب دبستان رازی به سمت روستای سربیشه که زادگاه وی بود برگزار شد.

این مراسم تشییع و خاکسپاری با استقبال بی نظیر مردم دزفول و مسئولان این شهرستان مواجه شد ضمن اینکه نماز این شهید توسط آیت الله حیدری در مقابل منزل شهید زلقی اقامه شد.

به دلیل طولانی بودن مسیر تشییع تا محل خاکسپاری، شهرداری دزفول با ۱۵ دستگاه اتوبوس کار انتقال مردم از دزفول به روستای سبزآب سربیشه را برعهده داشت.

مجلس بزرگداشت شهید محمد زلقی امشب از ساعت ۲۱ تا ۲۳ در مسجد شهید توتونچی دزفول برگزار خواهد شد.

به گزارش مهر، چهارمین شهید مدافع حرم دزفول از پاسداران بازنشسته تیپ پیاده حضرت مهدی و از رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس بود.

 

شهید امیرعلی هیودی، شهید سید مجتبی ابوالقاسمی و شهید علیرضا حاجیوند قیاسی سه شهید مدافع حرم شهرستان دزفول هستند که پیش از این در دفاع از حریم اهل بیت(ع) به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان