کد خبر: 317882
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر، فرج الله خبیر پیش از ظهر امروز دوشنبه در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در ارتباط با طرح مشکلات و راهکارها در صادرات در مرز شلمچه با کشور عراق با بیان اینکه مشکلات باید بی پرده و شفاف از سوی هر دو بخش خصوصی و دولتی مطرح شود، اظهار کرد: از جمله تنگناهایی که در خوزستان با آن درگیر هستیم، عدم توانمندی بخش خصوصی است.

خبیر تصریح کرد: در مرز چزابه و شلمچه شاهد صادرات کالای فراوانی هستیم که درصد بسیار کمی از آن مربوط به خوزستان است و استانهای دیگر از این فرصت استفاده بهتری داشته اند.

وی با تاکید بر تلاش افزون تر به منظور ایجاد شرایط مناسب تر برای فعالیت بخش خصوصی بیان کرد: با توجه به مواردی که مطرح شد، قسمتی از مشکلات ساختاری است که باید از سوی دستگاه ها بررسی و تغییرات لازم اعمال شود و قسمتی نیز مربوط به امکانات است.

خبیر با اشاره به مرز مشترک ایران با عراق یادآور شد: مرز کردستان به لحاظ اینکه با بخش کردنشین در ارتباط هستند شرایط مناسب تری مهیاست و از مرز ایلام تا انتهای خوزستان نوع ارتباطات متفاوت است.

وی تاکید کرد: باید با برقراری ارتباط مناسب با کنسولگری ها در شهرهای مرزی عراق علاوه بر دریافت به موقع اطلاعات دقیق از تصمیمات و قوانینی که در آن کشور اتخاذ می شود، ارتباطاتمان را نیز وسعت داده تا بتوانیم صادرات را در این مرز با مبدا خوزستان گسترش دهیم.

سرپرست استانداری خوزستان عنوان کرد: کشورهای دیگر مانند ترکیه و کویت تسهیلاتی را برای کشور عراق قائل می شوند که منجر به افزایش مبادلات خواهد بود و این امر می تواند به رابطه بازرگانی ما با کشور عراق لطمه وارد کند.

خبیر افزود: برای رفع موانع و مشکلات حاضر در سطح ملی می‌توانیم با بخش‌های مختلف وزارت و ریاست جمهوری به طرح موضوع بپردازیم اما در ابتدا لازم است این مسئله به طور کامل‌تری مورد بررسی قرار گرفته و با دسته‌بندی موضوعات مربوط به هر بخش دید جامع‌تر و هدفمند‌تری نسبت به آن داشته باشیم.


 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان