کد خبر: 317843
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

سرمربی تیم ‌ملی جوانان می گوید تنها مشکل تیمش در راه قهرمانی آسیا و صعود به جام جهانی کمبود بازی‌های دوستانه است.

امیر حسین پیروانی در گفت‌وگو با سرویس اخبار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره برگزاری اردوی تیم ‌ملی جوانان در تهران و ادامه این اردو در بیرجند و آلمان، اظها‌ر کرد: خو‌شبختا‌نه بعد از مدت‌ها توانستیم یک اردو با تمام بازیکنان را برگزار کنیم. چند تن از بازیکنان تیم ‌ملی جوانان در لیگ شانزدهم در ترکیب تیم‌های استقلال، ذوب آهن، ملوان، سایپا و استقلال اهواز حضور داشتند و کمتر می‌توانستیم از آنها استفاده کنیم. اردوی اخیر در زمین شماره سه ورزشگاه آزادی برگزار شد و تا حدود زیادی توانستیم برنامه‌های خودمان را اجرایی کنیم.

او ا‌دا‌مه‌ داد: از روز ۲۲ خرداد اردوی ما مجددا در تهران شروع می‌شود و ۲۴ خرداد عازم بیرجند می شویم و پس از آن سوم تیر به آلمان می رویم و در آنجا چند دیدار تدارکاتی انجام می‌دهیم.

پیروانی درباره حضور بازیکنان تیم ‌ملی جوانان در تیم‌های لیگ برتری و رشد فنی آنها گفت: سال گذشته زمانی که تیم ‌ملی جوانان را تشکیل دادیم هیچ بازیکن لیگ برتری در تیم ما وجود نداشت، اما رفته رفته بازیکنان‌مان توانایی خودشان را به نمایش گذاشتند و به تیم‌های لیگ برتری راه پیدا کردند. این بازیکنان در آینده در تیم‌های ملی امید و بز‌ر‌گسالان به میدان می‌روند. البته امیدوار هستیم که با شروع لیگ شانزدهم تعداد بازیکنان شاغل در لیگ برتر تیم ‌ملی جوانان افزایش پیدا کند. خو‌شبختا‌نه پراکندگی بسیار خوبی هم در تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل وجود دارد.

پیروانی درباره قرار گرفتن تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل جوانان در مرحله نهایی قهرمانی آسیا با تیم‌های ژاپن، قطر و یمن خاطر‌نشان کرد: با توجه به این که در دوره قبل عملکرد ضعیفی از خودمان داشتیم در سید چهارم این ر‌قا‌بت‌ها قرار گرفتیم و با تیم‌های قدرتمندی هم همگروه شدیم. قطر قهرمان دوره گذشته این رقابت‌هاست و ژاپن هم همواره تیم قدرتمندی بوده است. یمن هم در دوره قبل تا مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد، اما ما هم تیم ضعیفی نیستیم و همان قدر که آنها می‌توانند برای ما دردسرساز شوند به همان نسبت ما هم رقیب قدرتمندی هستیم.

او تاکید کرد: مهم‌تر‌ین دغدغه‌ تیم ‌ملی جوانان انجام بازی‌های تدارکاتی است. ما نیاز به بازی‌های بیشتر داریم تا کسب تجربه کنیم. مشکل دیگر ما نبود زمین تمرین مناسب است و به همین دلیل اکثر اردوهای ما در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود و هیات‌های استان‌ها هم نهایت همکاری را با ما دارند. تقاضای من این است که با تیم‌های استرالیا، کره جنوبی، عراق و امارات که با ما همگروه نیستند بازی تدارکاتی انجام دهیم.

پیروانی در پایان افزود: بازیکنان ما نیازمند بازی‌های تدارکاتی هستند تا هماهنگی لازم را به دست بیاورند و از طرفی با تفکرات ما آشنا شوند. البته مکاتباتی را با فدراسیون فوتبال انجام داده ایم تا این مشکل مرتفع شود.

انتها‌ی‌ پیا‌ممطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان