کد خبر: 317810
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

هافبک اسپانیایی رئال مادرید با وجود سن و سال کم، پیراهن شماره ۹ فرناندو تورس در تیم ملی را از او گرفت و به جای ال‌نینیو باتجربه راهی یورو ۲۰۱۶ در فرانسه شد.

به گزارش ایسنا، لوکاس واسکس یکی از اولین سورپرایزهای فهرست ویسنته دل‌بوسکه بود. او پیش از این تیم در ملی دعوت نشده بود اما اکنون در یورو ۲۰۱۶ فرانسه حضور خواهد داشت. واسکس از فرصت‌هایی که در رئال مادرید داشت، استفاده کرد نظر دل‌بوسکه را جلب کرد. در زیر به دلایل حضورش در این رقابت‌ها اشاره می‌شود.

توانایی در پاسکاری

لوکاس واسکس هفتمین بازیکن برتر مادرید در ارسال پاس‌های صحیح در طول فصل گذشته بود؛ این در حالی بود که در ترکیب اصلی جایی نداشت. او این فصل در لالیگا را با ۶ پاس گل به پایان رساند و در لیگ قهرمانان نیز دو پاس گل داد. کریستیانو رونالدو، کریم بنزما از پاس‌هایش بهره می‌بردند.

گلزنی

بازیکن مادرید نسبت به فصل گذشته در گلزنی هم بهتر عمل کرد. در اسپانیول سه گل به ثمر رساند اما در رئال مادرید و در حالی که کمتر بازی کرد، چهار گل زد.

تاثیرگذاری‌ در لحظات حساس

لوکاس واسکس زمانی که فرصت خودنمایی پیدا می‌کرد،‌ به هیچ وجه آن را از دست نمی‌داد. یکی از آن لحظات در هفته‌های آخر لالیگا بود. نزدیک پایان فصل نباید هیچ اشتباهی مرتکب می‌شد. مادرید برابر رایووایکانو در ۱۵ دقیقه ابتدایی دو گل دریافت کرد. رئال مجبور به جبران نتیجه بود تا شانس قهرمانی در لالیگا را از دست ندهد.

ضربات پنالتی در فینال لیگ قهرمانان اروپا

یکی از لحظات تعیین کننده در سن سیرو میلان بود. هافبک مادرید یکی از زنندگان پنالتی در دیدار فینال لیگ قهرمانان برابر اتلتیکو مادرید بود. او در فهرست اولیه دل‌بوسکه که حضور داشت و خیلی‌ها شجاعتش را در گل کردن این ضربه به حضورش در فهرست نهایی دل‌بوسکه ربط دادند.

پرتلاش و جسور

واسکس بازیکن متفاوتی است. توانایی‌اش در نفوذ از کناره قابل توجه است و در دریبل زدن عالی عمل می‌کند. او برای حضور در یورو ۲۰۱۶ تلاش کرد و این‌گونه وارد فهرست ۲۳ نفره شد.

انتهای پیاممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان