کد خبر: 317757
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش مهر به نقل از ایتارتاس، معاون وزیر دفاع روسیه از توسعه روابط میان وزارت دفاع کشورش با وزارت دفاع چین به عنوان اولویت کشورش یاد کرد.

«آنتولی آنتونوف» در دیدار با دریادار «سون جیانگو»، معاون فرمانده ستاد مشترک کمیسیون مرکزی نیروهای نظامی چین گفت: مایلم تاکید کنم که توسعه معاهدات با چین و بین وزارت های دفاع دو کشور یقینا اولویت اصلی ما به حساب می آید.

«آنتونوف» افزود: در شرایط ناپایدار بین المللی، تقویت روابط همسایگی میان روسیه و چین منجر به ایجاد صلح و ثبات در قاره اروپا و فراتر از آن خواهد شد.

وی ضمن ابراز خشنودی از روابط میان پکن و مسکو گفت: دیدارهای متداول مبتنی بر اعتماد بین رهبران روسیه و چین منجر به ایجاد پویایی در توسعه همکاری های دوجانبه به ویژه بخش نظامی خواهد شد.

«آنتونوف» همچنین ضمن ابراز رضایت از همکاری های دو طرف در بخش مبارزه مشترک با تروریسم و نیروی دریایی که به گفته او طی آن، نیروهای روسی و چینی میزان بالایی از همکاری عملی با یکدیگر را به نمایش گذاشتند، عنوان کرد: چنین تمریناتی به افزایش توانایی مبارزه و مهارت های نیروهای مسلح روسی و چینی کمک کرده و آمادگی موثر دو طرف در مبارزه با تهدید های مدرن و مشترک را به نمایش می کشد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان