کد خبر: 317749
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

ورزش > دیگر ورزشها – محمد علی کلی ورزشکار افسانه ای روز گذشته در آمریکا درگذشت.

به گزارش عصر اهواز؛ تهران ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) -دبیرکل سازمان ملل گفت عمیقا از خبر در گذشت محمد علی کلی غمگین شده و تسلیت خود را به خانواده ایشان و میلیون ها طرفداروی در جهان ابراز می نماید که در غم از دست دادن محمد علی عزا دار هستند.
در بیانیه بان کی مون که شنبه به وسیله سخنگوی ایشان در مقر سازمان ملل منتشر شد آمده است آقای علی بسیار بیشتر از بوکسوری افسانه ای بود و قهرمان جهانی برای برابری و صلح شمرده می شود. با ترکیبی غیر قابل قیاس از اخلاق، جذابیت، مزاح و بخشش، ایشان برای دنیایی بهترمبارزه کرد و از موقعیت خود برای کمک به ارتقای انسانیت استفاده نمود.
از ۱۹۹۸ آقای علی به عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد به سراسر جهان به منظور حمایت از کودکان و سایرافرادی سفر کرد که در درگیری ها گرفتار شده اند و بین مردم و ملت ها آشتی ترویج نمود. قبلا نیز ایشان در دهه ۱۹۷۰ برای مبارزه با آپارتاید و بی عدالتی نژادی به سازمان ملل متحد آمده بود.
دبیرکل سازمان ملل متحد افتخار می کند از اینکه همراه آقای علی به عنوان پرچم دار در افتتاحیه بازی های المپیک تابستانی لندن ۲۰۱۲ حضور داشته است. این بیانیه می افزاید سازمان ملل متحد خرسند است از اینکه از زندگی و تلااش های یکی از بزرگتررین شخصیت های بشر دوست و مدافع تفاهم و صلح بهره برده است.

 

۲۵۶ ۴۱

 منبع: خبرآنلاین
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان