کد خبر: 317463
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

فدراسیون جهانی والیبال در گزارشی به صعود تیم ملی والیبال ایران به المپیک بعد از ۵۲ سال انتظار پرداخته است.

به گزارش ایسنا ، فدراسیون جهانی والیبال در گزارشی به صعود تیم ملی ایران والیبال به المپیک ۲۰۱۶ ریو پرداخت. در این گزارش آمده است:

تیم ملی والیبال ایران بعد از ۵۲ سال به بازی‌های المپیک صعود کرد. والیبالیست های ایرانی بعد از حضور در رقابت‌های انتخابی در توکیو ژاپن شنبه به المپیک ریو صعود کردند.

پایه تیم ‌ملی فعلی ایران ۱۰ سال پیش بنا گذاشته شد. بعد از یک سال و نیم از حضور رییس جدید فدراسیون والیبال یکسری تغییرات و یکسری بازنگری‌هایی با نسل جدید از بازیکنان صورت گرفت و یک دستور کار خوبی طراحی شد و برنامه‌های مورد نیاز برای آینده بهتر این تیم تنظیم شد.

ایران هدف‌هایش را این گونه تعیین کرد: مدال آوری در مسابقه‌های قهرمانی آسیا و باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی ، صعود به لیگ جهانی و المپیک.

در این زمان ایران تیم بیست و ششم رنکینگ جهانی بود و پشت سر تیم‌های آسیایی قرار داشت ، ولی آن‌ها سال به سال و تورنمنت به تورنمنت پیشرفت کردند.

ایران در نهایت در سال ۲۰۱۱ برای نخستین بار قهرمان آ‌سیا شد و پس از آن تلاش کرد که به المپیک ۲۰۱۲ لندن صعود کند، اما بازیکنان ایرانی برای رسیدن به یک ر‌قا‌بت بزرگ کمی بی تجربه بودند.

در جبران نرفتن این تیم به المپیک آن‌ها موفق شدند راهی لیگ جهانی شوند و برای نخستین بار در سال ۲۰۱۳ وارد این ر‌قا‌بت‌ها شدند.

حضور در لیگ جهانی و مسابقاتی با سطح بالا تجربه بین‌المللی برای تیم ‌ملی والیبال ایران بود. در سال ۲۰۱۴ ایران در جایگاه چهارم لیگ جهانی و ششم مسابقه‌های قهرمانی جهان قرار گرفت. آن‌ها در این سال مدال طلای باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی را نیز به دست آوردند.

یک رویای بزرگ باقی‌ مانده بود: صعود به المپیک.

دو ماه بعد از تمرینات زیاد و یکسری مسابقه‌های دوستانه در فرانسه و ژاپن (مقابل لهستان و چین) آن‌ها وضعیت خوبی برای حضور در توکیو پیدا کردند. آن‌ها اراده خوبی را از خود نشان دادند و به هدفشان یعنی المپیک رسیدند، اما رویا به اینجا ختم نمی‌شود. ایران تنها ورودی مسابقه‌ها را به دست آورده است. سقف آرزوهای ایران آسمان است و آن‌ها تلاش می کنند در والیبال جهان بهتر شوند.

انتها‌ی‌ پیا‌ممنبع: ایسنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان